Nepríjemné prekvapenie čakalo divákov na banskobystrických Štiavničkách, ktorí napriek menšiemu počtu na tribúnach dokázali svojich hráčov počas celého zápasu hlasno povzbudiť. Žiaľ márne. Zaťkovi zverenci pokračovali v rozpačitých a neistých výkonoch z jarnej časti a kvalitný výkon skúseného navrátilca Mareka Bažíka žiaľ nestačil na zlepšenie celkového dojmu.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Nitra 1:2 (1:1)

Góly: 27. Marek Bažík (z 11 m) – 14. Rák, 74. N´Tuli; ŽK: 42. Chupáč, 56. Brašeň – 33. R. Sloboda.

FK Dukla: Ďurčo – Turňa (61. Laksík), Chupáč, Hlinka, Hučko – Ľupták, Považanec (83. Johancsik), Bažík, Brašeň – M. Pančík, Uškovič (74. Kupčík)
FC Nitra: Hroššo – Kaspřák, Tóth, Kolmokov, Čirik – Kolár, Šimončič (60. N´Tuli), Držík, Sloboda (80. Boszorád) – Šimonek, Rák (83. Harbuľák)

Len 1390 divákov videlo v prvom polčase nadpriemerný ligový futbal, kde sa v aktivite striedali oba celky. Žiaľ prvý gól prišiel nečakane a nadlho poznačil vývoj stretnutia. Rákovi rozhodca Vlk povolil rozohrať nariadenú štandardku pred šestnástkou bez hvizdu, a prekvapil tak nielen pripravujúcich sa obrancov Dukly, ale najmä Ďurča v bráne. Dukla sa snažila tvoriť, naopak Nitra sa už tradične spoliehala na brejky svojej legendy Róberta Ráka. V 27. minúte najskôr už spomenutý Vlk prehliadol jasný faul na Uškoviča v šestnástke, ale následný faul na Chupáča videl a Bažík sa z bieleho bodu nemýlil. Už 35-ročný ofenzívny stredopoliar, ktorý bol nútený zaplátať post defenzívca Viktora Pečovského, bol spolu s Jakubom Považancom na roztrhanie, žiaľ naopak výkonom roka sa v sobotu nemohli pochváliť Matúš Turňa, či Michal Pančík, na ktorých zastala väčšina akcií Dukly. Nitra ešte v prvom polčase pohrozila napríklad z rýchlej kontry Kollára v 38. minúte, ktorého zboku pekne vychytal Ďurčo. Ten sa postupne rozchytal a svoj tím viackrát podržal.

V druhom dejstve Dukla vyčkávala, až sa dočkala. V 74. minúte nabehol pred Ďurča Sibusiso N’Tuli, oficiálne len od včerajška hráč Nitry, a bez problémov zarmútil divákov na tribúnach. Striedania už žiadnu zmenu hry nepriniesli a napriek záverečnému tlaku už červeno-bieli zo zápasu nič nevyťažili.

Bažík: Toto nebude stačiť!

Stredopoliar Marek Bažík nastúpil po rokoch opäť v drese klubu, v ktorom futbalovo vyrastal. Po troch rokoch v Poľsku a predtým sezóne v Čechách, netajil po svojom prvom zápase po návrate sklamanie: „Bol to prvý zápas, mal som veľké očakávania a myslím si, že nastalo sklamanie. Na šance vyhrala Nitra zaslúžene, aj keď po tom góle na 1:2 tam trochu taký platonický tlak bol, ale stopercentná šanca nie. Možno rozčarovanie, ale je to realita, treba sa zmobilizovať a pridať, lebo toto nebude stačiť,“ začal držiteľ troch majstrovských titulov vybojovaných so Žilinou.

Napriek 35 rokom, napriek vlaňajšiemu zraneniu i napriek dlhšiemu súťažnému výpadku bol Bažík jednoznačne jedným z najlepších hráčov na ihrisku. Žiaľ Dukle to nepomohlo: „V prvom polčase bola veľká nervozita z našej strany a zbytočne, neviem prečo. Nejaké šialené tempo to nebolo a nejaký extra silný súper tiež nie. Chceli sme tento zápas vyhrať. Druhý polčas sme začali tak, že sme vyčkávali, čo bude Nitra hrať, dostali sme gól a potom už bolo neskoro.“

Príčiny hľadá skúsený stredopoliar hlbšie: „Máme mladý tím, ale na to sa nedá vyhovárať. Neviem či sú v lige aj mladšie mančafty, ale Nitra dnes tiež nehrala s nejakým extra skúsenejším tímom a vedeli viac o sebe, vedeli si nahrať, vedeli podržať loptu. Ligu nemôžeme hrať nervózne, musí sa hrať kľudne, nebolo tu stotisíc divákov, takže nemáme byť prečo nervózni.“