Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica v stredu vycestovali do Popradu, kde odohrali prvé stretnutie v rámci bojov o umiestnenie v play-off Niké extraligy žien. Sovičky v úvodnom dueli série, hranej na dva víťazné zápasy, na favorizované Popradčanky nestačili.

Popradčanky mali od úvodu zápasu podľa očakávania navrch a v prvej štvrtine si vypracovali 7-bodový náskok. V druhej 10-minútovke sa sovičkám podarilo skresať odstup na 3 body, no basketbalistky Popradu následne Bystričankám opäť odskočili a po polčase viedli 31:18. Sovičky dokázali následne vyhrať tretiu štvrtinu, no domáci tím v závere zápasu opäť dominoval a po jasnom víťazstve sa ujal vedenia v sérii.

Najviac spomedzi sovičiek, zhodne po 9 bodov, nastrieľalo duo Gabriela Turčanová – Kateryna Kovalenko. Na domácej strane sa v útoku najviac darilo Eme Rodákovej, ktorá zaznamenala 17 bodov. Popradčanky boli úspešnejšie v streľbe za dva body, keď premenili tretinu dvojkových pokusov, zatiaľ čo basketbalistky UMB mali v tomto ukazovateli len 21-percentnú úspešnosť. Hráčky Popradu takisto dominovali v streľbe spoza trojkového oblúka.

Klára Paulechová, hráčka BK ŠK UMB: „Dnešný zápas sme po hernej stránke nezvládli. Náš najväčší problém bol, že sme nevedeli reagovať na súperovu obranu. Ako pozitívum môžeme brať, že sme sa dokázali k súperovi priblížili na rozdiel pár bodov, ale potom nastali zbytočné chyby, ktoré rozhodli zápas. Musíme sa z týchto chýb poučiť a v sobotu podať čo najlepší výkon.“

Katarína Piperková, hráčka BK ŠK UMB: „Chceli sme nadviazať na výkony, ktoré sme predviedli v prvom kole play-off proti Piešťanským Čajkám. Priebeh zápasu sme nemali pod kontrolou a vôbec sme neplnili veci, ktoré sme si stanovili pred zápasom. Urobili sme veľa chýb, ktoré Poprad dokázal využiť vo svoj prospech, čo sa ukázalo aj na skóre. Všetky hráčky musíme začať hrať kolektívne, pretože dnes sme sa snažili presadiť individuálne a tak nedokážeme vyhrávať zápasy. Ak sa chceme ešte vrátiť na rozhodujúci zápas do Popradu, musíme v sobotu podať bojovný a kolektívny výkon.“

Niké extraliga žien – play-off o 5. až 8. miesto – 1. zápas – 31. 3. 2021 – Poprad

BAM Poprad – BK ŠK UMB Banská Bystrica 60:41 (14:7, 17:11, 9:11, 20:12)

Zostava BK ŠK UMB a body: Turčanová 9, Kovalenko 9, Števulová 6, Piperková 5, Paulechová 5, Dobrotová 3, Chovancová 3, Lukačiková 1, Háberová, Šunová, Moravčíková, Mrváňová.

TH: 9/12 – 11/18. Trojky: 7/20 – 4/18. Fauly: 21 – 19. Stav série: 1:0.

Druhý zápas série je na programe v sobotu 3. apríla od 15.00 h na palubovke basketbalistiek UMB.