Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica v sobotu vycestovali do Spišskej Novej Vsi s cieľom zvíťaziť aj v druhom zápase a rozhodnúť tak play-off sériu o konečné 7. miesto v Niké extralige žien.

Sovičky síce v úvode zápasu prišli o vedenie 2:6, no zakrátko opäť vyhrávali a po prvej štvrtine viedli o 6 bodov. Bystričankám sa v druhej 10-minútovke podarilo navýšiť tento náskok o ďalšie 4 body. Hráčky UMB už v druhom polčase drámu nepripustili, keď vyhrali aj tretiu a štvrtú štvrtinu. Sovičky tak potvrdili rolu favorita a celkom jednoznačne zvíťazili aj v druhom stretnutí série o 7. miesto.

Basketbalistky UMB dominovali v úspešnosti streľby za dva body, keď premenili takmer polovicu dvojkových pokusov, zatiaľ čo Spišiačky len štvrtinu. Sovičkám sa takisto darilo aj v streľbe spoza trojkového oblúka. Spomedzi bystrických hráčok to do koša najviac padalo Petre Števulovej, ktorá nastrieľala 16 bodov. Dvojciferný počet bodov zaznamenala ešte Katarína Piperková.

Eva Antalecová, asistentka trénerky BK ŠK UMB: „Gratulujem dievčatám, gratulujem celému tímu. Dnes sme to odohrali viac s prehľadom. Víťazstvo a 7. miesto sme si jednoznačne zaslúžili.“

Petra Šunová, hráčka BK ŠK UMB: „Na začiatok by som chcela poďakovať spoluhráčkam za dnešný kolektívny výkon, vďaka  ktorému sa nám podarilo tento zápas vyhrať. Ako tím sme spravili v tejto sezóne progres a aj tieto posledné dve víťazstvá so Spišskou Novou Vsou nás nakopli do ďalšej sezóny.“

Niké extraliga žien – play-off o 7. miesto – 2. zápas – 17. 4. 2021 – Spišská Nová Ves

ŠKBD Spišská Nová Ves – BK ŠK UMB Banská Bystrica 43:59 (13:19, 13:17, 10:12, 7:11)

Zostava BK ŠK UMB a body: Števulová 16, Piperková 10, Turčanová 8, Moravčíková 8, Šunová 8, Vyšná 4, Kovalenko 3, Paulechová 2, Dobrotová, Žilinská, Mrváňová.

TH: 13/19 – 6/10. Trojky: 4/26 – 7/22. Fauly: 16 – 23. Konečný stav série: 0:2.