Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica nezabránili inkasovanej stovke na palubovke Piešťanských Čajok. Sovičky odohrali dve solídne štvrtiny, no aj dve katastrofálne z pohľadu útočnej fázy.

Favorizované Čajky dominovali od úvodu zápasu a v prvej štvrtine dovolili sovičkám skórovať len dvakrát (33:4). V druhej 10-minútovke sa však hráčky UMB v útoku rozbehli, trafili tri trojky a úradujúcim majsterkám v nej nastrieľali až 20 bodov. Výkon hostiek v útoku však bol ako na hojdačke. Po zmene strán sa v ofenzíve zasekli, keď v tretej štvrtine nedali ani bod. V záverečnom dejstve to bolo zo strany sovičiek opäť o inom, keďže aj vďaka ďalším trom presným strelám spoza perimetra pridali na svoje konto 16 bodov. Basketbalistky UMB napokon podľahli úradujúcim majsterkám 71-bodovým rozdielom.

Povedali o zápase

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB pre BBonline.sk: „So súperom, akým sú Piešťany, nemôžete vypustiť ani minútu, pretože vám to súper niekoľkonásobne spočíta. Nám dlho trvalo, kým sme zahájili našu hru. Pochváliť môžem za prechodovú útočnú tranzíciu, v obrane to ale stále nie je ono. Musíme ešte na tom naďalej pracovať. Gratulujeme súperkám.“

Klaudia Háberová, hráčka BK ŠK UMB pre exz.sk, 13 bodov, 3 trojky: „Vedeli sme, proti komu hráme, že to bude náročné, ale išli sme si hlavne skúsiť naše veci. V úvode sme sa nechytili ani strelecky ani v obrane, mali sme zbytočné straty, z ktorých sme dostávali ľahké koše. V druhej štvrtine sme sa zobudili, nabudili nás strely, ktoré nám padli a v obrane sme trošku pritvrdili, čo bolo vidieť aj na súperových neúspešných zakončeniach. Súper bol a je od nás lepší, o tom nemusíme ani diskutovať, ale my sme si mali ustrážiť niektoré veci, ktoré sme si povedali, čo nám vyšlo, čiže od toho sa musíme odraziť do ďalších zápasov a zamakať viacej na obrane. Tešíme sa na posledný domáci zápas v tomto roku – odveta proti Trenčínu. A poviem to na rovinu, ideme si po prvé víťazstvo.“

Erika Poliaková, hráčka BK ŠK UMB pre exz.sk: „Vedeli sme, proti komu nastupujeme, a že to nebude jednoduché. Pred zápasom sme si povedali nejaké veci, na ktoré sa máme zamerať a myslím si, že sa nám to celkom podarilo. V čom máme rezervy a musíme na tom zapracovať, sú rotácie v obrane a v útoku, práca na slabej strane. Verím, že do zápasu s Trenčínom sa nám to podarí a vyhráme.“

Niké Extraliga žien – 11. kolo – sobota 09.12.2023, 18.00 h – Diplomat aréna – Piešťany

Piešťanské Čajky – BK ŠK UMB Banská Bystrica 111:40 (33:4, 58:24, 88:24)

Štvrtiny: 33:4, 25:20, 30:0, 23:16. Rozhodovali: Ribakovs, Stopka, Višniarová. Diváci: 150.

Zostava Piešťanské Čajky a body: James 18, Taušová 13, Jurčenková 12, Herminjard 7, Mitrashinovikj 4 (Mandić 20, Dinga-Mbomi 11, Stašová 11, Moravčíková 8, Vandlíková 3, Kraislová 2, Chovaníková 2).
Tréner: P. Jankovič.

Zostava BK ŠK UMB Banská Bystrica a body: Krajčírová 13, Háberová 13/3 trojky, Luptáková 6, Mrváňová 6, Turčanová (C) 0 (Cvoligová 2, Slavíková 0, Poliaková 0, Benková 0, Shapovalova 0).
Trénerka: A. Izáková.

TH: 14/17 – 8/13, trojky: 7/28 – 6/22, fauly: 16 – 16, doskoky: 52 – 29, asistencie: 20 – 3, zisky: 19 – 7, straty: 13 – 34, bloky: 2 – 1, streľba z poľa: 48/85 (52%) – 13/53 (24%). Kompletný štatistický prehľad nájdete tu.

8 BK ŠK UMB Banská Bystrica 478:960 0/5 (0,00%) 0/6 (0,00%) 0/11 0,00%

Basketbalistky UMB odohrajú nasledujúci zápas v sobotu 16. decembra od 17.00 h, keď na domácej palubovke v telocvični KTVŠ UMB na Tajovského 40 privítajú predposledný Trenčín.