Prvýkrát v tejto sezóne sa predstavili policajti na domácej palubovke. V 12. kole hostili bratislavský Inter a pred vlastnými fanúšikmi chceli nadviazať na úspešné ťaženie z Levíc, kde zvíťazili 81:75.

ŠKP Banská Bystrica – BK Inter Incheba Bratislava 63:82 (23:24, 10:23, 19:14, 11:21)

Najviac bodov: Blagojevič 16, Moliva, Žiak po 9 – Miloševič 18, Sedmák 17, Bílik 16. Zápas sledovalo 300 divákov.

SKP Banska Bystrica - Prievidza, basketbal, 16.3.2014Úvodná štvrtina priniesla vyrovnaný súboj. V jej polovici si majstri z minulej sezóny vytvorili 6-bodový náskok, no vďaka úspešnej sérii – dvojbodovým zakončeniam Mareeho a Žiaka a smeči Munksa sa dotiahli Bystričania na súpera. Následne sa dokonca prvýkrát ujali vedenia 19:18, keď jeden z dvoch trestných strieľaní premenil Thomas. Prvú štvrtinu napokon aj tak vyhrali hosťujúci basketbalisti tesne 23:25.

Druhá časť zápasu vyšla lepšie hosťujúcemu Interu. Práve v nej prakticky priklonili hostia misky váh na svoju stranu. V úvodnej minúte sa presadil za Bystricu Thomas, vtedy znižoval na 25:29. Avšak potom prišla séria chýb a nepresností nielen čo sa týka streleckých pokusov. Za ten čas Inter zvýšil svoj náskok už na osem bodov. Aj z dôvodu série týchto nepresných pokusov Bystričanov (troch z trojky a dvoch z dvojky) po sebe znamenali, že zverenci trénera Františka Róna ju vyhrali pomerom 10:22, po polčase to teda bolo o štrnásť bodov 33:47.

SKP Banska Bystrica - Prievidza, basketbal, 16.3.2014Do druhého polčasu vstúpili lepšie Stredoslováci, zaznamenali po sebe tri úspešné dvojbodové koše a stiahli náskok na rozdiel osem bodov. Najlepšie na tom bolo banskobystrické ŠKP dve minúty pred koncom tretej časti, keď prehrávalo len o päť bodov. Ale jej záver vyšiel lepšie hosťom, ktorý navýšili svoj náskok na deväť bodov. Pre domácich bola toto teda najúspešnejšia tretina, vyhrali ju 19:14, no stále ťahali za kratší koniec, stav bol 52:61.

Poslednú časť, podobne ako tú prvú, ovládol úradujúci šampión. Sedem a pol minúty pred koncom bol stav už veľmi nepriaznivý – 52:70. Do konca stretnutia si Bratislavčania svoje vedenie postrážili, a ešte ho o jeden bod navýšili, v tejto časti vyhrali rozdielom 10-tich bodov 11:21 a zápas celkovo 63:82. Banská Bystrica teda nedokázala prekvapiť a nadviazať na úspech z Levíc.

Najbližšie sa basketbalisti ŠKP predstavia v sobotu 15. novembra, keď na domácej palubovke privítajú Iskru Svit. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.30 hod.