Prvá liga mužov v skupine o 1. – 6. miesto pokračovala štvrtým kolom. Naši basketbalisti hostili opäť na domácej palubovke družstvo z Bratislavy.

Prvá štvrtina bola vzácne vyrovnaná. Úvod tej druhej však Banskobystričanom vôbec nevychádzal podľa predstáv. Hostia celý prvý polčas umne kontrolovali hru a do šatní išli so šesťbodovým náskokom. Domáci basketbalisti sa upokojili až po prestávke. Zlepšením obrannej činnosti zrýchlili hru do protiútoku a odskočili súperovi na 56:51. Bratislavčania sa však nevzdávali a o víťazstvo sa muselo bojovať až do záverečných sekúnd.

1. Liga mužov – skupina o 1.-6. miesto – 4. kolo – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. BK ŠKP Štart Bratislava 79:72 (31:37)

štvrtiny: 16:17, 15:20, 25:14, 23:21, TH: 19/13 – 23/11, Fauly: 20 – 21, trojky: 6 – 7

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Rozim  25, Rendla 20, Šoltés, Siládi 10, Senohradský 7, Šušanský 4, Švarc 3, Nemčok, Mokroš , Suriak a Chalupka 0.

Body za BK ŠKP Štart Bratislava: Otčenáš 21, Michálek 16, Vojtek 16, Straško 9, Kirchner 8, Cerina 2, Kubinec, Dobroň, Madaj 0.

Povedal po zápase:

Peter Demian (asistent trénera ŠKP BBC Banská Bystrica): „Do zápasu so Štartom sme vstupovali s odhodlaním hať rýchly basketbal s dobrou obranou. V prvom polčase sme v obrane však neboli dôslední a v útoku sme útočili prevažne do postavenej obrany súpera, do ktorej sme sa ťažko presadzovali. V tretej štvrtine sme dobrou obranou a rýchlymi protiútokmi obrátili nepriaznivé skóre z polčasu a skóre bolo v náš prospech 56:51. Poslednú štvrtinu sa bojovalo o každú loptu a zlepšenou hrou v druhom polčase sme zaslúžene zvíťazili.“

Najbližšie sa basketbalisti Banskej Bystrice predstavia v sobotu 24. februára na palubovke vedúceho Lučenca, ktorý zatiaľ neprehral ani jeden zápas.