Quantcast

Hokejisti Banskej Bystrice v nedeľu vycestovali v rámci 41. kola Tipos extraligy do Michaloviec. Tam ich nečakalo nič ľahké, keďže domáca Dukla vyhrala pred týmto duelom osem zápasov v rade.

Líšky otvorili skóre už v 2. minúte. Presnou strelou sa presadil Marek Bartánus, ktorému na ľavý kruh z osi klziska prihrával Galamboš. Prvú presilovku v zápase si zahrali barani, ktorí boli blízko k vyrovnaniu v 5. minúte, keď po skrumáži pred bránkou dorážal D’Aoust a domácich podržal Tomek. Po faule hostí z 11. minúty si v početnej prevahe zahrali aj Michalovce.

Domáci v presilovke zvýšili na 2:0 po Regendovom teči Šedivého strely od modrej čiary. O niekoľko sekúnd na to viedla Dukla už trojgólovým rozdielom. Po presnej strele Hickmotta vystriedal Belányiho v bránke baranov Rabčan. Bystričania si do konca prvej tretiny zahrali ešte dve presilovky, no znížiť v nich nedokázali.

Na začiatku druhého dejstva sa už zverenci Tuukku Poikonena presadili, keď v 21. minúte chyboval Southorn, puk sa odrazil medzi kruhy na Ihnačáka, ktorý znížil na 3:1. Barani sa v nasledujúcich minútach ubránili dvakrát v oslabení. V 35. minúte však inkasoval už aj Rabčan.

Štvrtý gól domácich strelil Galamboš, ktorý vnikol s pukom do útočného pásma, uvoľnil sa v priestore ľavého kruhu a presnou strelou švihom prinavrátil Michalovciam trojgólové vedenie. V závere prostrednej časti hry Bystričania nedokázali odpovedať v presilovke a po dvoch tretinách tak platil stav 4:1.

V 43. minúte mal po Takáčovej prihrávke dobrú príležitosť Suja, no Rabčan jeho zakončenie zneškodnil vyrážačkou. Následne hrali Michalovčania presilovú hru, na konci ktorej strieľal Regenda z dobrej pozície, ale prestrelil. Barani mali po fauloch Michalovčanov z 50. a 51. minúty ideálnu príležitosť na zdramatizovanie zápasu v podobe presilovej hry o dvoch hráčov.

Hostia ale túto príležitosť nevyužili, hoci v následnej hre piatich proti štyrom Ihnačák takmer prestrelil Tomeka. V 59. minúte zas hrali v početnej prevahe Michalovce a Lalancette našiel krížnou prihrávkou Lehtonena, ktorý z úrovne bránkovej čiary nenamieril presne. Po faule domácich z poslednej minúty zápasu dohrávali barani zápas v početnej prevahe, no druhý gól nepridali a Michalovce si tak pripísali už deviatu výhru v rade.

Tipos extraliga – 41. kolo – 21. 2. 2021 – Zimný štadión Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HC ’05 Banská Bystrica 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Góly: 2. Bartánus (Galamboš, Ťavoda), 12. Regenda (Šedivý, Török), 12. Hickmott (Lehtonen, Lalancette), 35. Galamboš (Regenda, Bartánus) – 21. Ihnačák (Mlynarovič).

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mihalik, Mudrák, Šedivý, Southorn, Louis, Ťavoda, A. Stripai – Lehtonen, Lalancette, Hickmott – Mašlonka, Suja, Takáč – Bartánus, Galamboš, Regenda – Lačný, Karaffa, Török – Chalupa (tréner – T. Valtonen).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (12. Rabčan) – Breton, Crevier-Morin, Jago, Ďatelinka, A. Žiak, Bdžoch, Petrinec – J. Sukeľ, B. Ihnačák, Faško-Rudáš – K. Gabor, Mlynarovič, D´Aoust – Vašaš, Dvorský, Lamper – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Sojka (tréner – T. Poikonen).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 41 6 0 3 32 91:205 18

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia vo Zvolene, kde v piatok, 26. februára o 17.30 h privítajú v rámci 42. kola Tipos extraligy Poprad.