Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v piatok do maďarského Miškovca, kde sa v rámci 15. kola Tipos extraligy stretli s domácim DVTK. V súboji tabuľkových susedov sa barani chceli naladiť na víťaznú vlnu, keďže z posledných piatich zápasov vyhrali len raz.

Skóre sa mohlo po prvýkrát meniť po štyroch minútach, keď sa puk od zadného mantinelu odrazil pred bránku, kde Faško-Rudáš v páde nezakončil presne. V 6. minúte zas Ritó po Osterbergovej prihrávke spoza bránky trafil len Vaya. Prvú presilovku v zápase si zahrali hostia, no skóre v nej neotvorili. V početnej prevahe si zahralo aj mužstvo DVTK a na začiatku 19. minúty pálil z prvej Rauhauser, ktorého strelu tečoval nebezpečne, no tesne vedľa bránky Jordan. V poslednej minúte prvého dejstva vylučovali rozhodcovia po druhýkrát na domácej strane, no skóre sa už do prestávky nemenilo a mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

Miškovec mal v úvode druhej tretiny veľkú príležitosť na strelenie prvého gólu v podobe presilovky o dvoch mužov. Tú však domáci nevyužili a na druhej strane udreli barani, keď z trestnej lavice naskočil Dominik Sojka, ktorý dostal prihrávku od Lampera a na konci svojho úniku prestrelil Kissa. Aj druhý gól zápasu padol počas plynúceho trestu, no tentokrát sa hostia presadili v presilovke, ktorú využili v 30. minúte po strele Bretona a následnej pohotovej dorážke Patrika Lampera. Po dvoch tretinách tak hokejisti Banskej Bystrice vyhrávali dvojgólovým rozdielom.

Brankár baranov Vay si držal čisté konto až do 48. minúty, v ktorej hrali hráči Miškovca presilovú hru. V nej nastreľoval puk na bránku hostí Vas a z následnej dorážky sa presadil Zach Jordan. V 55. minúte si ale hostia prinavrátili dvojgólové vedenie po tom, čo Alex Breton mieril z prvej presne po Winquistovej prihrávke do predbránkového priestoru. Ešte v tej istej minúte stihli domáci faulovať a hostia presilovku využiť, keď Breton našiel prihrávkou pred bránkou voľného Drewa, ktorý nasmeroval puk do siete. Gól banskobystrického obrancu musel ešte odobriť videorozhodca. Barani si už vedenie 1:4 postrážili a z Miškovca si tak odvážajú cenné tri body.

Tipos extraliga – 15. kolo – Miškovec

DVTK Miškovec – HC ’05 Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 48. Jordan (Vas, Wehrs) – 25. Sojka (Lamper), 30. Lamper (Breton, Drew), 55. Breton (Winquist), 55. Drew (Breton, Winquist).

Zostava DVTK Miškovec: B. Kiss (Rajna) – Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Vojtkó, Láda, Rauhauser – Z. Jordan, Vas, Rokaly – Magosi, Galanisz, T. Reszegh – Lövei, Osterberg, Csányi – Révész, Miskolczi, Ritó.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Vay (Rabčan) – A. Žiak, Ďatelinka, Drew, Breton, Biro, Petrinec, Lopejský – Vašaš, Tamáši, M. Sloboda – Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – Sojka, Šimun, Výhonský – L. Lunter, O. Giertl, Vybíral – K. Gabor.

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 10 0 0 1 9 18:52 -2

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia vo Zvolene, kde v nedeľu, 22. novembra o 17:00 privítajú v rámci 16. kola Tipos extraligy Detvu.