Banskobystrickí hokejisti začali svoje tohtosezónne ťaženie na trenčianskom Zimnom štadióne Pavla Demitru. Prvé kolo Tipsport extraligy sme nakoniec do víťazného konca nepriviedli, silno motivovaní domáci vyhrali úplne zaslúžene, v pomere 3:1.

HK Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 2. Tybor (Gašparovič), 28. Lelkeš (Sojčík), 49. Mikula (Bolf, Sojčík) – 45. Kútny (Kristoffersson)

Zostavy tímov:

HK Dukla Trenčín: Kováč – Chovan, Bednár, Hlubuček, Gabriš, Bolf , Trefný, Štindl, Imrich – Melichárek, Šťastný, Pardavý, Tybor, Gašparovič, Tvrdoň, Radulay, Sojčík, Lelkeš, Mikula, Daňo, Filo

HC ’05 Banská Bystrica: Khoroshun – Kolba, Haverinen, Cebák, Cuník, Kubka, Brňák, Bambúch – Sýkora, Jokila, Kokavec, Kristoffersson, Češík, Kútny, Paľov, Kapuš, Marcinek, Hričina, Heizer, Nemček.

Po včerajšej dojímavej rozlúčke s Pavlom Demitrom začínalo v podobnom duchu aj dnešné stretnutie. Najskôr pod strop haly vystúpil dres s číslom 38, neskôr nasledovalo symbolické buly, ktoré odštartovalo minútu ticha.  Počas nej svietil na informačnej tabuli symbolický čas 00:38 a ľadovú plochu zasypali červené a žlté ruže.

il. foto: Branislav Račko (BBonline.sk)

Do zápasu lepšie vstúpili vysoko motivovaní Trenčania v čiernych dresoch, ktorým sa podarilo otvoriť skóre hneď v druhej minúte. Spomedzi kruhov sa presadil Tybor. Tlak domácich pokračoval a zadné rady nulapätiek sa na nedostatok práce sťažovať nemohli. Jeden z mála svetlých momentov Baranov prišiel po Hričinovej nádhernej sťahovačke, gól však nepriniesla. Na druhej strane mohli zvýšiť domáci v prečíslení, Sojčík však zvolil strelu, a tú Khoroshunov vytesnil. Práve ruská posila v bráne nulapätiek bola v plnej permanencii a držal vojakov len na minimálny dištanc. S blížiacim sa koncom prvého dejstva zvýšila obrátky aj Banská Bystrica, na vsietenie gólu nabudeným Trenčanom to však nestačilo. Azda najväčšiu príležitosť sme mali necelé štyri minúty pred koncom, Kapuša spomedzi kruhov však bravúrne vychytal Kováč.

Druhe dejstvo začalo v pokojnejšom tempe. Zvýšená aktivita však ostala aj naďalej na strane domácich. A boli to práve oni, ktorí sa tešili z ďalšieho gólu. V 28. minúte rozvlnil sieť súperovej brány po nádhernej individuálnej akcii Lelkeš. Utláčaná Banská Bystrica mala ťažkú úlohu vymaniť sa spod tlaku rozbehnutého Trenčína. Znížiť sme mohli v presilovej hre, no teč z hokejky Paľova skončil len na výbornom Kováčovi. Po návrate Štindla z trestnej lavice však hra spadla do zabehnutých koľají. V závere tretiny mohol ešte zvýšiť Melichárek a dve minúty pred koncom zase po Hričinovej strele znížiť Heizer, do kabín sa však odišlo za stavu 2:0.

Tretia tretina mohla priniesť teoretické rozhodnutie už v druhej minúte, počas prenesenej presilovej hry však Melichárekova bomba minula bránu. Na premiérový presný zásah Baranov v tejto sezóne sme si museli počkať až do 45. minúty. Strelou spoza obrancu z pravého kruhu potešil svoju lavičku Kútny. Stav 2:1 však nevydržal dlho a už o štyri minúty sa skóre menilo opäť. V 4-minútovej presilovke si Bolfovu strelu pred Khoroshunovom prevzal Mikula a prekonal bezmocného brankára po tretíkrát. Nulapäťky trpeli, rovnako ako v minulej sezóne, na nedisciplinovanosť. Počas ďalšieho oslabenia takmer inkasovali opäť. Enormný tlak a množstvo striel však miestami len zázrakom neprešlo za našu bránkovu čiaru. Hokej vo vynikajúcej atmosfére pokračoval až do záverečného hvizdu. Pavol Demitra tak dostal do neba od svojich kamarátov pozdrav v podobe víťazného vstupu do sezóny.