Utorkový program hokejovej Tipos extraligy ponúkol dve stretnutia, medzi nimi aj dohrávku 18. kola medzi Nitrou a Banskou Bystricou. „Barani“ mali po dvoch prehrách čo naprávať a pod Zobor tak pricestovali s jednoznačným cieľom.

Ako prví mohli ísť do vedenia hráči Nitry, v 4. minúte sa musel mať Weninger na pozore pred nepríjemným odrazom, ktorý smeroval do jeho protipohybu, no gól z toho nebol. Krátko na to platilo povestné „nedáš-dostaneš“, Tamáši s Kabáčom sa ocitli v úniku a práve druhý menovaný síce na prvýkrát neprekonal brankára domácich, z následnej dorážky už áno. Na konci 9. minúty viedli hostia už dvojgólovým rozdielom, presadila sa aj štvrtá formácia „baranov“, na konci gólovej akcie bol Kevin Jendroľ, ktorý uplatnil svoj dôraz a prekvapil O’Connora v bráne Nitry.

Domáči hráči vstúpili do druhej tretiny aktívne, postupne však prebrali iniciatívu zverenci trénera Droppu a viackrát dokázali svojho súpera zatlačiť v ich obrannom pásme. Pred koncom prvej polovice stretnutia prišla vydarená pasáž hráčov Nitry, ktorá vyústila v nedovolený zákrok Michauda. Z následnej presilovej hry dokázala Nitra znížiť na 1:2, strelu Nemca od modrej čiary úspešne tečoval Bajtek. Táto dvojica domácich hráčov mala na hokejke aj vyrovnávajúci gól, najprv z bezprostrednej blízkosti prišiel k odrazenému puku Bajtek, krátko po ňom sa prepracoval do šance aj Nemec, stav však ostal nezmenený.

Banskobystričanom vyšiel vstup do záverečného dejstva, keď už po deviatich sekundách prekonal O’Connora útočník Alex Výhonský. Ten sa krátko na to ocitol na trestnej lavici, čo hostia zúžitkovali na gól v oslabení, strelcom štvrtého gólu bol Alex Tamáši. Ten mohol dokonca pridať aj ďalší gól v oslabení, čo by bola vskutku unikátna situácia, s jeho pokusom si však brankár Nitry napokon poradil. Hráči Nitry vykresali iskierku nádeje na konci 48. minúty, konkrétne zásluhou Róberta Vargu, ktorý znižoval na 2:4. Domáci skúsili už v predstihu, tri a pol minúty pred koncom hru bez brankára. To však využili na vstrelenie piateho gólu hostia spod Urpína, tentokrát sa do streleckej listiny zapísal center štvrtej formácie Dominik Sojka. Vo zvyšku stretnutia sa už nič zásadnejšie neudialo, Banskobystričania tak vezú spod Zobora tri body, vďaka ktorým sa predrali na 9. miesto tabuľky.

Tipos extraliga – dohrávka 18. kola – 11.1.2022 – Nitra

HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)

Góly: 31. Bajtek (Nemec, Holešinský), 48. Varga (Nemec) – 5. Kabáč (Výhonský, Crevier-Morin), 9. K. Jendroľ (Crevier-Morin), 41. Výhonský, 44. Tamáši, 58. Sojka (K. Jendroľ). Rozhodovali: Stano, Výleta – Crman, Valo. Bez divákov.

HK Nitra: O’Connor (Honzík) – Mezei, Nemec, Švarný, Raskob, Pupák, Bodák, Rais – Buček, Baláž, Holešinský – Sýkora, Rockwood, Hrnka – Bajtek, Varga – Drábek, Šramaty, Volko – Múčka

HC’05 Banská Bystrica: Weninger (Gajan) – Bačik, Cardwell, Crevier-Morin, Björkung, Kostromitin, Boldižár – Šoltés, Berger, Gabor – Galbavý, Bubela, Michaud – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Melcher, Sojka, K. Jendroľ – Rákoš