Vedeniu extraligového klubu HC ´05 Banská Bystrica sa podaril ďalší transferový krok z najvyššej hokejovej ligy sveta. Zalovilo na trhu s hráčmi, využilo výluku v zámorskej NHL a pod Urpín pritiahlo ďalšieho významného hráča.

Do banskobystrického dresu sa oblečie 23-ročný Kanaďan Dana Tyrell, kmeňový hráč Tampa Bay Lightning. Vedenie klubu si od spomínanej posily sľubuje predovšetkým gólovú produktivitu, mužstvu trénera Vladimíra Országha má pomôcť hlavne v útočnej činnosti. Tento transfer prinesie klubu i celej extralige, okrem športovej stránky aj zviditeľnenie Slovenska v zámorí a slovenským fanúšikom umožní vidieť naživo hráčov špičkovej kvality NHL.

Dana Tyrell, rodák z Airdrie v kanadskej Alberte, bol týmto klubom draftovaný v roku 2007 v druhom kole, zo 47. miesta a v roku 2010 debutoval v jeho farbách v NHL. V ročníku 2010/2011 odohral za Tampu Bay takmer celú sezónu, konkrétne 78 stretnutí s bilanciou 6 gólov a 9 asistencií. V poslednej sezóne pred štrajkom odohral 26 stretnutí, v ktorých si pripísal 5 bodov za 5 asistencií. Ďalšie stretnutia sezóny odohral na farme Tampa Bay v AHL v družstve Norfolk Admirals.

Rokovania prebiehajú aj s banskobystrickým odchovancom a kmeňovým hráčom Montreal Canadiens Petrom Budajom. Jednotke Slipčenkovi a spoľahlivej dvojke Dzubinovi by tak mohla vzniknúť konkurencia v podobe reprezentačného brankára, ktorý svoje kvality v NHL potvrdzuje už od roku 2005.

Všetky nové posily už budete môcť vidieť v nasledujúcich domácich zápasoch – v piatok o 17.00 h proti Žiline a v nedeľu 9. decembra o 16.30 h proti Nitre.

Dúfajme, že podobné góly bude Tyrell predvádzať aj v drese s baranom na hrudi:

[youtube ie4BGVe-Ee0 560 340]