V nedeľu podvečer si hokejisti Banskej Bystrice zmerali sily s Nitrou a s týmto súperom zaznamenali už 21. výhru z posledných 22 vzájomných zápasov. O výsledku rozhodla hneď úvodná tretina zápasu, v ktorej sa presadil Jääskeläinen a Lamper, zatiaľ čo Nitrania využili presilovú hru o dvoch hráčov zásluhou Judda Blackwatera.

Len jeden gól inkasovala opora baranov Tyler Beskorowany, ktorý síce lovil puk z brány aj v závere stretnutia, ale gól našťastie pre domácich uznaný nebol. Miláčik tribún „Besko“ tak ďalším vychytaným víťazstvom opäť potvrdil skvelú formu v tejto sezóne. „Bol to dobrý zápas, naše gólové situácie sme zahrali dobre. Inkasovali sme v oslabení o dvoch hráčov, ktoré je vždy ťažké brániť. Nedarilo sa nám pridať ďalšie góly a vedel som, že to bude vyrovnaný zápas až do konca. Nitra na nás vytvárala tlak a mojou úlohou bolo zastaviť puky, čo sa mi podarilo. Vedel som, že vyrovnávajúci góly Nitry nebude uznaný, mohlo tam byť viacero príčin, prečo nebol regulárny“, opísal priebeh zápasu svojimi očami vysoký kanadský strážca banskobystrickej svätyne.

Ešte za stavu 1:0 pre baranov mohol vo vlastnom oslabení zvýšiť Patrik Lamper, ktorý však v samostatnom úniku ešte Šimbocha neprekonal. Sieť sa mu podarilo rozvlniť v 14. minúte, keď mu Marek Bartánus naservíroval z pravej strany puk pred odkrytú bránu a Lamper vsietil gól, ktorý sa neskôr ukázal ako víťazný. „Obidva tímy si už potom dávali pozor na obranu a už to tam nepadlo. Myslím si, že to bol dobrý zápas, hralo sa hore-dole. Mali sme tam nejaké prečíslenia, ktoré sme nevyužili a náš brankár nás potom podržal. Každé víťazstvo sa počíta, či už je to pred Vianocami, alebo inokedy a myslím si, že môžeme byť spokojní“, vyjadril svoje pocity zo stretnutia útočník a odchovanec Banskej Bystrice.

 

Už po druhýkrát sa v drese Nitry vrátil na banskobystrický ľad Branislav Kubka, ktorý mal v prvej tretine dve dobré strelecké príležitosti, ale hostia celkovo zlyhávali v koncovke. Corgoni tak negatívnu bilanciu zo vzájomných zápasov s baranmi z ich pohľadu nevylepšili. „Už to bol taký play-off zápas, bolo to ubojované. Dnes sme nedali góly a celkovo sa s tým trápime. Je to ťažké zlomiť, je tu menšie ihrisko, bojuje sa. Bol to ťažký zápas a dnes som veril, že to môžeme zlomiť, ale nepodarilo sa. Mrzia ma moje šance, zle som to trafil, mohlo to byť iné, ale máme aj smolu, nepadajú nám góly a musíme sa lepšie tlačiť do brány“, opísal príčiny prehry Kubka. Na obrancu hostí nezabudli ani domáci fanúšikovia, ktorí po zápase skandovali jeho meno. „Bolo to úžasné, ďakujem divákom a fanúšikom. Bolo to dosť emotívne a som za to rád, že na mňa nezabudli“, dodal na margo pozdravu od fanúšikov bývalý obranca baranov, ktorý získal s Banskou Bystricou tri majstrovské tituly.

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v rámci štefánskeho kola na ľade MAC Budapešť vo štvrtok, 26. decembra o 17:00 h.