Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v rámci ďalšieho kola nadstavbovej časti Tipsport ligy do Bratislavy, kde si v nedeľu podvečer zmerali sily s domácim Slovanom. Už istý víťaz základnej časti sa dokázal dvakrát v zápase gólovo dotiahnuť na svojho súpera, ale to napokon stačilo len ja jeden bod a Banskobystričania tak prvýkrát v nadstavbovej časti prehrali.

Skóre stretnutia sa prvýkrát menilo v 4. minúte, keď si vybral slabšiu chvíľu brankár hostí, Tyler Beskorowany. ktorý nahodený puk z diaľky len vyrazil pred seba a za jeho chrbát ho dorazil Marek Viedenský, čím poslal Slovan do vedenia. Barani išli za vyrovnaním a v nasledujúcich minútach pohrozili šancami Hričinu, Žiaka či Maiera. V 17. minúte sa previnil nedovoleným zákrokom Meszároš a hostia si zahrali prvú presilovku v zápase, ktorú aj využili zásluhou Hickmotta. Domáci odpovedali rovnakou mincou. Na trestnú lavicu si tentokrát sadol Ihnačák a jeho faul potrestal presnou strelou švihom Joe Basaraba. Obe mužstvá tak využili hneď svoje prvé presilové hry a do šatní sa išlo za stavu 2:1.

V druhej tretine sa najprv ocitol v dobrej príležitosti Sloboda, ktorý nepremenil na gól peknú Kukumbergovu prihrávku z ľavej strany. V 25. minúte sa však už domáci fanúšikovia tešili z gólu po tretíkrát, keď St. Pierre vysunul zľava Basarabu na opačnej strane a ten svojím druhým gólom v zápase zvýšil na 3:1 pre belasých. V polovici riadneho hracieho času si Banskobystričania zahrali druhú presilovú hru v zápase, ale tentokrát sa im v početnej prevahe znížiť nepodarilo a domáci túto situáciu bez problémov ubránili. Slovan si ešte v druhej tretine taktiež zahral v hre piatich proti štyrom, ale jeho hráči ešte štvrtý gól nepridali a ich presilovku prerušila prestávka pred treťou tretinou.

Barani išli do tretej tretiny s jasným cieľom vyrovnať a prvý dôležitý krok učinili v 48. minúte, keď za Habala prešla tvrdá strela Owensa z osi ihriska. Hostia sa následne ubránili v oslabení a krátko po jeho konci udreli opäť. Brian Ihnačák sa v útočnej tretine zbavil dvoch brániacich hráčov a presnou strelou backhandom z blízkosti ľavého kruhu vyrovnal na 3:3. Netrvalo dlho a belasí si vedenie prinavrátili po peknej akcii na jeden dotyk, na konci ktorej bol presne zakončujúci Radovan Bondra. Víťazný zásah to však nebol, keďže minútu a pol do konca riadneho hracieho času sa pri hre bez brankára presadil Jordan Hickmott a poslal tento dramatický zápas do predĺženia.

V tom rozhodla situácia z 63. minúty, keď si Žiga Pance útočnom pásme prebral rukou dlhú prihrávku z obrany a puk sa po jeho strele odrazil od Beskorowanyho až za bránkovú čiaru, vďaka čomu si Slovan pripísal na svoje konto bod naviac.

Tipsport liga – Nadstavbová časť sk. A – Bratislava

HC Slovan Bratislava – HC’05 iClinic Banská Bystrica 5:4 pp (2:1, 1:0, 1:3)

Góly : 4. Viedenský, 18. Basaraba (Kytnár, Pierre), 26. Basaraba (Pierre, Bondra), 53. Bondra (Meszároš, St. Pierre), 63. Pance (Bačik, Kytnár) – 17. Hickmott (Ihnačák, Owens), 48. Owens (Kriška, Mlynarovič), 51. Ihnačák (Stupka), 59. Hickmott (Cardwell, Bartánus).

Stretnutie sledovalo a Zimnom šadióne Ondreja Nepelu 4273 divákov.

Zostava HC Slovan Bratislava: Habal (Sabo) – Bačík, Sersen (C), Štajnoch, Meszároš (A), Carson, Šedivý, Kučný, Demo – Pance, Kytnár (A), Viedenský – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Jendek, Zigo, Žitný – Petráš, Kukumberg, Sloboda.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Cardwell, Ďatelinka (C), Owens, Maier, Brejčák, Nemčík, Petrinec, Žiak – Hickmott (A), Ihnačák, Fafrák – Stupka, Mlynarovič, Kriška – Lunter, Bartánus (A), Hričina – Sarvaš, Gabor, Kabáč.

6 HKM Zvolen 55 29 0 4 22 186:152 91

Hokejisti Banskej Bystrice sa v najbližšom kole nadstavby predstavia na domácom ľade, kde v utorok, 10. marca o 18:00 vyzvú HC Košice.