Prvý februárový deň využili hráči Popradu a Banskej Bystrice na dohrávku 13. kola Tipos extraligy. Hoci sa oba celky proti sebe stretli už počas nedele, nič im nebránilo zmerať si sily znovu. Tentokrát však v opačnom garde a barani tak vycestovali do Popradu.

Popradčania mali banskobystrickým hráčom čo vracať a zodpovedal tomu aj ich aktívny vstup do stretnutia. Od úvodných minút zasypávali Weningera strelami, postupne sa však hostia spod Urpína dokázali oklepať. V 10. minúte bol veľmi blízko gólu Bubela, ktorý sa počas oslabenia ocitol v samostatnom úniku, zoči-voči Todykovovi však neuspel. Zhruba o minútu na to tvrdo pálil od modrej čiary Ďatelinka a aj v následnej skrumáži sa snažilo presadiť viacero hráčov. Diváci gól nevideli ani po šanci Arniela, ktorého vychytal Weninger v bráne hostí, po ňom bol v dobrej pozícii aj Svitana. V 15. minúte mohol využiť zaváhanie v domácej defenzíve Berger, no ani on nenašiel recept na ruského brankára v drese Popradu.

Na začiatku 25. minúty sa dvojica Popradčanov ocitla v prečíslení, Kundrik však zobral situáciu na seba a v zakončení neuspel. V 33. minúte Arniel nabíjal Livingstonovi, pár sekúnd na to bol v úniku Petráš, stav však ostával naďalej bezgólový. Postupne však pribúdala agresivita na oboch stranách, čoho výsledkom bola aj presilová hra v prospech domácich. Počas nej mal najprv dobrú šancu Arniel, ten istý hráč krátko na to vyzval na teč Livingstona, ktorý usmernil puk pomedzi betóny Weningera až do siete. Gól na 1:0 musel na popud hosťujúcej lavičky napokon odobriť videorozhodca a ako bonus získali „kamzíci“ ďalšiu presilovú hru, v ktorej zvonila žrď banskobystrickej brány. V závere prostrednej časti hry sa predčasne porúčali pod sprchy Lamper s Ulrychom, z čoho hostia vzišli s presilovou hrou. Žiadny ďalší gól však nepadol a Popradčania tak po 40 minútach viedli 1:0.

V 49. minúte sa podarilo Banskobystričanom vyrovnať na 1:1, dobrú prácu odviedol Gabor, ktorý našiel Tamášiho a jeho strela skončila až za Todykovom. Nasledujúce pasáže hry priniesli skôr bojovný hokej, ani jeden z aktérov sa však nechcel uspokojiť s remízovým stavom. Strhnúť vedenie na stranu svojho tímu mohli Svitana a po ňom aj Arniel, proti bol už tradične Weninger. Rozuzlenie drámy prišlo napokon necelých 40 sekúnd pred záverečnou sirénou. Viac snahy na zisk troch bodov preukazovali Popradčania a za svoju aktivitu boli odmenení, s prispením veľkej dávky šťastia sa do streleckej listiny zapísal Livingston. Ten tak rozhodol o tesnej výhre Popradu po výsledku 2:1.

Tipos extraliga – dohrávka 13. kola – 1.2.2022 – Poprad

HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 35. Livingston (Arniel), 60. Livingston (Arniel) – 49. Tamáši (Gabor, Vašaš). Rozhodovali: Hronský, Valach – Ordzovenský, Durmis

HK Poprad: Todykov (Tomek) – Ulrych, Dalhuisen, Drgoň, Brejčák, Rymsha, Tam, Novajovský – Livingston, Arniel, Svitana – D. Bondra, Matej Paločko, Vandas – Petráš, Mlynarovič, Mešár – Hudec, Kundrík, N. Bondra

HC ’05 Banská Bystrica: Weninger (Belányi) – Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Kostromitin, Crevier-Morin, Bdžoch – Michaud, Berger, Šoltés – Lamper, Bubela, K. Jendroľ – Vašaš, Tamáši, Melcher – Bodnár, G. Gabor, Matej Bača

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 37 6 4 3 24 84:138 29

Najbližšie stretnutie odohrajú banskobystrickí hokejisti už v piatok 4. februára, keď na vlastnom ľade privítajú tím HC Nové Zámky. Úvodné buly zápasu je na programe o 17:30 h, po jeho skončení vám už tradične ponúkneme fotoreportáž.