Hokejisti Banskej Bystrice nastúpili v rámci piatkového 52. kola už na druhé stredoslovenské derby v tomto týždni. Barani chceli v Detve odčiniť prehru zo Zvolena a zakončiť základnú časť víťazne, čo by im zabezpečilo 1. miesto v tabuľke pred nadstavbovou časťou.

Domácim vyšiel vstup do zápasu a skóre stretnutia otvorili už po 74 sekundách, keď Ščurkova strela švihom z ľavej strany skončila až v bránkovej sieti za brankárom Melicherčíkom. Hra sa v nasledujúcich minútach prelievala zo strany na stranu a aj keď sa mužstvá snažili rozvíjať ofenzívne akcie, diváci v podstatnej časti prvej tretiny výraznejšie príležitosti nevideli. V závere prvého dejstva ohrozil Melicherčíka pohotovou strelou Gašpar spomedzi kruhov, zatiaľ čo na opačnej strane mohli barani vyrovnať v prvej presilovej hre, počas ktorej však mali veľkú šancu Detvania, keď sa dostal až pred bránu Surový, ale Melicherčíka neprekonal. Keďže vo veľkej šanci nedokázal dobre trafiť puk Jääskeläinen, mužstvá išli prvýkrát do šatní za stavu 1:0.

Banskobystričania sa od úvodu druhej tretiny snažili o vyrovnanie a vypracovali si hernú prevahu. V 25. minúte mohol vyrovnať Kriška, ktorý sa dostal až pred Zalivina, ale jeho backhandový blafák gólom neskončil. Krátko na to sa na druhej strane dostali domáci do prečíslenia dvoch proti jednému, na ktorého konci bol Klíma, ale jeho zakončenie nebolo gólové. V 32. minúte sa k presilovej hre dostali aj domáci, ale hokejisti Banskej Bystrice sa dokázali v oslabení ubrániť. V 37. minúte si na trestnú lavicu sadol aj Stupka, ale Detvania opäť v presilovke nebezpeční neboli a hostia naopak pohrozili po dravom úniku Hickmotta, ktorý sa natlačil až pred Zalivina a preveril ho strelou backhandom. Následne si druhú presilovú hru v zápase zahrali aj barani a v početnej prevahe to skúšal svojou typickou strelou z prvej Jääskeläinen. Banskobystričania ale v druhej tretine vyrovnať nedokázali a aj po 40 minútach platil stav 1:0.

Banskobystričanom vyšiel vstup do tretej tretiny, keď dostali puk do útočného pásma, Hohmann pristavil puk Mihalikovi a kapitán hostí prudkou strelou od modrej čiary trafil horný roh Zalivinovej brány, čím vyrovnal na 1:1. Hostia napokon zavŕšili obrat v na konci 47. minúty, keď Owens prihrával z pravej strany pred odkrytú bránu, kde stál voľný Kriška, ktorý nemal problém poslať puk za bránkovú čiaru. Detva mohla vyrovnať v presilovej hre na začiatku druhej polovice tretej tretiny, ale jej hráči si výraznejšiu streleckú príležitosť nevypracovali. V početnej prevahe si o niekoľko minút na to zahrali aj hostia, ktorí ohrozili Zalivina delovkou Southorna a nakoniec zvýšili na 1:3 po peknej spolupráci, keď Hohmann prihrával z pravej strany doľava na Jääskeläinena, ten našiel z prvej pred bránou voľného Mlynaroviča, ktorý poľahky dopravil puk za bránkovú čiaru. Keďže Detvania strávili aj záver stretnutia v oslabení, prehru sa im už odvrátiť nepodarilo a Banskobystričania naopak ešte prikrášlili výsledok gólovou dorážkou Hričinu. Hostia si tak vďaka štyrom gólom v tretej tretine pripísali na svoje konto tri body.

Tipsport liga – 52. kolo – Detva

HC 07 WPC Koliba Detva – HC’05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:0, 0:0, 0:4)

Góly: 2. Śčurko (Král) – 41. Mihálik (Hohmann, Hickmott), 47. Kriška (Owens, Bartánus), 57. Mlynarovič (Jääskeläinen, Hohmann), 60. Hričina (Stupka, Maier).

Stretnutie sledovalo 604 divákov.

Zostava HC 07 WPC Koliba Detva: Zalivin (Bátory) – Gachulinec, Andersons, Golian, Turian, Fekiač F., Jendroľ, Lalík, Čenka – Gašpar, Valent, Surový M. – Ščurko, Podešva, Král – Mons, Klíma, Čacho – Fekiač V., Ľupták.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Melicherčík (Gajan) – Southorn, Mihalik, Nemčík, Cardwell, Maier, Owens, Žiak – Jääskeläinen, Hickmott, Hohmann – Šoltéš, Mlynarovič, Stupka – Kriška, Bartánus, Hričina – Lunter, Gabor, Fafrák.

Hokejisti Banskej Bystrice odštartujú nadstavbovú časť Tipsport ligy v nedeľu, 23. februára o 17:00 na domácom ľade. Ich súpera spoznajú až po vylosovaní.