Aj v utorok 23. novembra pokračovali boje na štyroch extraligových štadiónoch. Medzi nimi bol aj duel 19. kola medzi Slovanom Bratislava a HC’05 Banská Bystrica. „Barani“ tak čelili vedúcemu tímu tabuľky.

Úvod do stretnutia vyšiel lepšie domácemu Slovanu, už v 5. minúte využili početnú výhodu zásluhou Gašpara, ktorému nabíjal Sersen. Zhruba 90 sekúnd na to viedli domáci už dvojgólovým rozdielom, zakončenie Yogana usmernil za chrbát Belányiho jeden z dvojice najproduktívnejších hráčov ligy, Brant Harris. Netrvalo však dlho a hokejistom Banskej Bystrice sa podarilo vrátiť do zápasu. Nahodenie Bretona od modrej čiary šikovne tečoval Fossier, ktorý tak znížil na 2:1. Ten istý hráč mohol vzápätí dokonca vyrovnať, no výborne proti nemu v obrovskej šanci zasiahol brankár Gudlevskis. Oba celky sa prezentovali aktívnym dojmom, šance sa striedali na oboch stranách. V 19. minúte prišlo vyrovnanie, strelu Boldižára úspešne tečoval Mistele a začínalo sa tak odznovu. Napriek tomu, že gól prišiel už v závere úvodného dejstva, domáci stihli strhnúť vedenie na svoju stranu ešte pred odchodom do kabín. Opäť v tom mala prsty dvojica Yogan-Harris, prvý menovaný vyzval ideálnou prihrávkou Harrisa na gól do odkrytej brány a bolo 3:2. Po tomto góle smeroval do brány Gajan, ktorý vystriedal Belányiho.

Začiatok druhej tretiny pripomenul úvod stretnutia, domácim hokejistom sa podarilo gólovo presadiť hneď dvakrát v priebehu pár minút. Už po päťdesiatich sekundách sa presadil v presilovke Rapuzzi, v 25. minúte v rovnovážnom stave aj Yogan. Aj hokejisti spod Urpína dostali k dispozícii početnú výhodu a v 29. minúte to zúžitkoval druhým gólom v zápase Fossier. Opäť netrvalo dlho a zverenci trénera Poikonena skórovali znovu, pokus Bubelu dorážal do brány Mistele. „Belasí“ sa taktiež rozhodli pre zmenu v bránkovisku a v bráne sa tak ocitol Windsor. Vo zvyšku prostrednej časti hry mali oba tímy po jednej výraznejšej šanci, na strane domácich bol blízko gólu Takáč, hostia mohli udrieť paradoxne v oslabení. Po dvoch tretinách napokon svietil na výsledkovej tabuli stav 5:4.

Už-už to vyzeralo, že hráčom Banskej Bystrice sa podarí na začiatku tretej tretiny vyrovnať, no prišlo vylúčenie Scherbaka a gól domáceho tímu. Na 6:4 zvyšoval v 48. minúte druhým presným zásahom v stretnutí Rapuzzi. Dve minúty na to viedol Slovan opäť trojgólovým rozdielom, peknou individuálnou akciou sa blysol Yogan, pre ktorého to bol už piaty bod v stretnutí. Následne hostia nevyužili presilovú hru a všetko nasvedčovalo tomu, že líder tabuľky si vedenie postráži. Hostia z Banskej Bystrice ešte skúšali niečo urobiť s výsledkom, na konci 56. minúty trafil žrď obranca Cardwell. Zvyšné okamihy už nepriniesli väčšie vzrušenie, vďaka čomu bratislavský Slovan dokázal pomerne presvedčivo zvíťaziť a udržať sa tak na čele poradia.

Tipos extraliga – 19. kolo – 23.11.2021 – Bratislava

HC Slovan Bratislava – HC’05 Banská Bystrica 7:4 (3:2, 2:2, 2:0)

Góly: 5. Gašpar (Sersen, Yogan), 7. Harris (Yogan, Takáč), 19. Harris (Yogan, Takáč), 21. Rapuzzi (Takáč, MacKenzie), 25. Yogan (Takáč, Valach), 48. Rapuzzi (Jääskeläinen, MacKenzie), 50. Yogan – 7. Fossier (Breton, Shcherbak), 19. Mistele (Boldižár, Vašaš), 29. Fossier (Cardwell, Ihnačák), 30. Mistele (Bubela, Vašaš). Rozhodovali: Štefik, Orolín – Ordzovenský, Beniač

HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (30. Windsor) – MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Yogan, Harris, Takáč – Gašpar, Rapuzzi, Jääskeläinen – Fominykh, Kytnár, Matoušek – Šotek, Bezák, Sukeľ

HC’05 Banská Bystrica: Belányi (19. Gajan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Fatul, Španko, Boldižár – Fossier, Ihnačák, Shcherbak – Galbavý, Bubela, Mistele – Vašaš, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Gabor, Kabáč – K. Jendroľ