Po reprezentačnej pauze pokračovala naša najvyššia hokejová súťaž. Na Banskobystričanov čakal dôležitý duel proti oceliarom, ktorý mal rozhodnúť o tom, kto bude pokračovať v prenasledovaní Slovana za prvým miestom. Stretnutie sa vyvíjalo vo vyrovnanom tempe, ale o víťazovi rozhodla až záverečná tretina.

Zápas začal pozornou hrou na oboch stranách. Stretnutie ponúklo vypäté emócie na oboch stranách, pretože už v 7. minúte zhodili rukavice Belluš a Brejčák. Po menšej “výmene názorov “ poputovali obaja hráči na trestnú lavicu. Hra 4 na 4 nepriniesla väčšie šance. V 14. minúte založil útok Bubela, ale následná strela baranov nebola ťažkým sústom pre Košarišťana. Domáca snaha o úvodný gól bola očividná. V 18. minúte dokázali oceliari využiť presilovú hru, keď sa najlepšie zorientoval v skrumáži Haščák a poslal svoj tím do vedenia.

Druhé dejstvo ponúklo už v úvode obrovskú šancu Hickmotta. Nasledovalo ale vylúčenie Hrnku. Presilová hra hrala opäť v prospech domácich a Haščák poslal Košičanov do dvojgólového vedenia. Banskobystričanom sa v tomto zápase nedarilo strelecky presadiť. V 27. minúte vystriedal Beskorowanyho v bránke Gajan. Vývoj zápasu priniesol kuriózny gól do bránky domácich, pretože nahodenie Jääskeläinena prepadlo Košarišťanovi. Banskobystričania pokračovali v bojovnom výkone a v 37. minúte si Jääskeläinen pripísal druhý gól.

Tretia tretina tak mohla rozhodnúť o víťazovi. Blízko ku gólu mal Southorn, ale jeho rana našla len lapačku Košarišťana. Obrana oboch tímov fungovala pohotovo. Oceliari sa pokúsili strhnúť výhru na svoju stranu, ale Majdan tvrdou ranou netrafil priestor pred Gajanom. Snaha domácich však pokračovala. Květoň sa snažil tečom zmeniť trajektóriu puku. Gajan ale opäť podržal svoj tím. Hra bola stále vyrovnaná. Rozhodujúci gól dokázali streliť Košičania zásluhou Květoňa, keď jeho strela prepadla Gajanovi za chrbát. V závere duelu barani odvolali brankára. Oceliari tak skompletizovali výsledok na 4:2.

HC Košice – HC’05 iClinic Banská Bystrica  4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 18. Haščák (Majdan, Skokan), 22. Haščák (Skokan, Květoň), 57. Květoň (Skokan, Růžička), 60. Suja (Haščák) – 33. Jääskeläinen (Southorn), 37. Jääskeläinen (Hrnka, Hohmann).

Zostava HC Košice: Košarišťan – Čížek, Růžička, Slovák, Repe, Koch, Michalčin, Zeleňák – Majdan, Skokan, Haščák – Květoň, Suja, Klhůfek – Belluš, Bortňák, Rapáč – Milý, Faith, Jokeľ

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Ďatelinka, Mihálik, Cardwell, Southorn, Brejčák, Nemčík, Petrinec- Jääskeläinen, Bubela, Bartánus – Hohmann, Hrnka, Hickmott – Lamper, Gabor, Šille – Fafrák, Tamáši, Kabáč – Sojka

V ďalšom zápase privítajú barani pod Urpínom Nitru. Stretnutie sa odohrá v nedeľu, 22. decembra o 17.00 hod.