V druhom zápase tohtosezónnej hokejovej Ligy majstrov cestovali Banskobystričania do Nemecka. Hráči spod Urpína si tak mohli napraviť chuť, keď v úvodnom zápase inkasovali debakel od švédského tímu Färjestad. Zápas však mali pod kontrolou Mníchovčania, finalisti minulého ročníka, a väčšie prekvapenie sa tak nekonalo.

V úvodných minútach zápasu si oba celky vymenili po jednej presilovke, ale početná výhoda nepriniesla očakávaný gól. Domáci sa pokúšali usadiť na dlhšiu dobu v obrannom pásme baranov. Do veľkej príležitosti sa dostal v 9. minúte Kastner, ktorého strela neprekvapila Beskorowanyho. Zápas nasvedčoval tomu, že sa bude jednať o otvorenú partiu kde môže rozhodnúť len jeden gól. Domáci pohrozili aj v 13. minúte keď sa Schutz ocitol pred poloprázdnou bránkou, ale dobrý zákrok Banskobystrickej obrany zariadil, že sa skóre opäť neotváralo. Prvá tretina skončila nerozhodne 0:0.

Prvé minúty prostredného dejstva pokračoval domáci tím v taktike z prvej tretiny. V 23. minúte mohli domáci fanúšikovia dvíhať ruky nad hlavu. Strela útočiaceho Parkesa však našla len konštrukciu brány. O tri minúty neskôr sa snažil založiť Hrnka akciu baranov, ale jeho prihrávka nenašla nikoho zo spoluhráčov. Banskobystričania si ani v druhej tretine nedávali pozor na nedovolené zákroky. V 30. minúte poputoval na trestnú lavicu Biro, a po štrnástich sekundách dokázal Abeltshauser od modrej čiary, aj s pomocou teču brániaceho hráča, umiestniť puk za chrbát Beskorowanyho. V 33. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Kabáč, ale prepašovať puk pomedzi betóny Reicha sa mu už nepodarilo.

Záverečnú dvadsaťminútovku začali lepšie domáci, ktorí sa po sedemnástich sekundách dostali do dvojgólového vedenia zásluhou Hagera. Po druhom góle Mníchovčania začali pozornejšie brániť a nepúšťali sa zbytočne do rýchlych útokov. V 52. minúte ponúkol baranom Bourque početnú výhodu. Tú však hráči spod Urpína nedokázali využiť. Domáci hráči vysoko napádali rozohrávku hostí, a znemožňovali tak akúkoľvek akciu smerom vpred. V závere zápasu Mníchovčania skompletizovali výsledok na 3:0 a potrestali tak ďalšie vylúčenie Banskobystričanov.

Práve súperi z úvodného dvojzápasu pricestujú pod Urpín už v nasledujúcom týždni. Vo štvrtok barani na svojom zimnom štadióne od 17-tej hodiny privítajú Red Bull Mníchov a v sobotu 7. septembra si potom od 14.15 h popoludní zmerajú znovu sily aj s tímom Färjestad BK.

EHC Red Bull Mníchov – HC ’05 Banská Bystrica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 30. Abelthauser (Hager, Voakes), 41.  Hager (Ehliz, Gogulla), 60. Schütz (Peterka)

Zostava EHC Red Bull Mníchov: Reich (aus den Birken) – Boyle, Aulie, Parlett, Abeltshauser, Bodnarčuk, Quaas, Zitterbart – Gogulla, Hager, Ehliz – Kastner, Voakes, Mauer – Bourque, Roy, Parkes – Peterka, Daubner, Schütz.

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Southorn, Mihalik, Ďatelinka, Nemčík, Martinelli, Biro, Räsänen – Šoltés, Wahl, Jääskeläinen – Bartánus, Tamáši, Varga – Hrnka, Slovák, Lamper – Kabáč, Gabor, Róth – Sojka.