Na posledný zápas v roku 2020 cestovali barani na Liptov. Po nedávnom vzájomnom duely si Liptáci odniesli plný bodový zisk, pretože po veľkej prestrelke si v tretej tretine uchmatli všetky tri body. Barani preto na ľade súpera mali čo odplácať. Trampoty Banskobystričanov však pokračovali aj v dnešnom zápase, nakoľko o výhre domácich rozhodla prvá tretina.

Úvod zápasu patril prevažne baranom, ktorí sa už od prvých minút tlačili pred bránku Kaarlehtoho. Efektívnejšie však dokázali prvú väčšiu šancu využiť Liptáci, keď v 4. minúte Michalík prihral do odkrytej bránku Hamráčkovi. Domáci odskočili na rozdiel dvoch gólov už o dve minúty neskôr. Po zachytení rozohrávky hostí mal Valtola dostatok priestoru aby Gajana prestrelil. Po góle vystriedal Gajana v bránke Belányi. Domáci si dokázali ešte vyprodukovať niekoľko šancí. Banskobystričania si však nádej na bodový zisk značne sťažili. V 17. minúte už Liptáci viedli 3:0, nakoľko Rudolf prepašoval puk na Halušku.

Do druhého dejstva preto nastúpili barani s jasnou motiváciou znížiť stav zápasu. Blízko ku gólu mal Sukeľ, ale jeho strelu Kaarlehto vyrazil, a na následnú dorážku bol už Ďatelinka prikrátky. Barani získali v 24. minúte početnú výhodu, ale v presilovke odolali domáci snahe hostí o zníženie. Barani si však dokázali vytvoriť nebezpečnú šancu, keď si vymenili puk a poslali prihrávku na druhú stranu. Tam už stál pripravený Faška-Rudáš, ktorého strela mohla zmeniť vývoj hry, ale domáci gólman sa rýchlo presunul a strelu zneškodnil. V 28. minúte prišlo predsa vytúžené zníženie. Nikým nepokrytý Vybíral prestrelil domáceho gólmana po prihrávke spoza bránky od Bretona. Radosť hostí ale netrvala dlho, nakoľko Jesus poslal domácich opäť do trojgólového vedenia.  Druhá tretina tak nepriniesla už ďalší gól, aj keď si v závere barani vypracovali niekoľko šancí.

V úvode poslednej dvadsaťminútovky mohol znížiť Faško-Rudás, ale z blízka nedokázal prestreliť Kaarlehta. Banskobystričania dostali domácich pod tlak z čoho ťažili v 52. minúte. Breton v presilovej hre znížil náskok Liptákov. Banskobystričania však po znižujúcom góle išli do oslabenia o dvoch hráčov a Uhrík, po poskytnutí početnej výhody, opäť vrátil svoj tím do trojgólového vedenia. V 55. minúte ešte zaznamenal gól D’Aoust ale výsledok zápasu sa už nezvrátil. Banskobystričania tak z Liptova odchádzajú bez bodu.

Tipos extraliga – 26. kolo – 30.12.2020 – Liptovský Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC ’05 Banská Bystrica 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Góly: 4. Hamráček (Michalík), 6. Valtola, 17. Haluška (Rud. Huna, Štrauch), 30. Jesus (Tullio), 53. Uhrík (Štrauch, Petran) – 28. Vybíral (Breton), 52. Breton, 55. D’Aoust (Ďatelinka, Sukeľ).

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kaarlehto – Pavúk, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Rusina, Droppa – Rud. Huna, Uhrík, Štrauch – Hamráček, Lištiak, Michalík – Portokalis, McShane, Tullio – M. Bača, J. Nemec, Haluška

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Gajan (6. Belányi) – Žiak, Ďatelinka, Crevier-Morin, Breton, Petrinec, Demo, Ganz – Lamper, D’Aoust, J. Sukeľ – Faško-Rudáš, Tamáši, Mistele – Vybiral, Giertl, Kabáč – M. Sloboda, Výhonský, Melcher – K. Gabor

Najbližší zápas sa odohrá po dlhšej prestávke na domácom štadióne v pondelok 4. januára, o 17.30 proti Detve.