Hokejová Tipos extraliga pokračovala aj na sviatok Troch kráľov, konkrétne 49. kolom. V rámci neho zviedli hokejisti Banskej Bystrice boj na ľade Liptovského Mikuláša.

Stretnutie ani poriadne nezačalo a Banskobystričania prehrávali už dvojgólovým rozdielom. V 17. sekunde sa z prvej strely v zápase presadil Hovorka, na ktorého nadviazal o necelých 30 sekúnd Walega. Už v úvodnej minúte tak došlo k nevídanej situácii, Belányiho v bráne hostí nahradil Gajan. Aj ten však zažil poriadne studenú sprchu a rovnako ako jeho kolega, aj on inkasoval z prvej strely smerujúcej do priestoru brány. Liptáci tak po 78 sekundách viedli už 3:0, na čo tréner Droppa reagoval oddychovým časom. Hrôzostrašná päťminútovka vyvrcholila gólom na 4:0, o ktorý sa postaral Lukáš Handlovský. Barani síce dokázali znížiť zásluhou Scherbaka, napokon však inkasovali aj piatykrát, keď krátko pred koncom úvodného dejstva skóroval obranca Ventelä.

Prostredná časť hry nebola ani zďaleka tak bohatá na góly. V jej prvej polovici pribúdali skôr vzájomné tresty, najprv to boli Kabáč a Ventelä, po nich aj strelci gólov Walega so Scherbakom. V 36. minúte sa podarilo hráčom Banskej Bystrice znížiť, tlak na bránu využil obranca Cardwell, ktorý zúžitkoval prihrávku spoza brány na gól do odkrytej brány. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu 5:2 pre domácich.

Banskobystričania mohli v úvode tretej tretiny znížiť počas vlastného oslabenia, Tamáši však preváhal optimálny moment na zakončenie. Krátko na to mohlo byť 6:2, strela poľského útočníka Walegu však opečiatkovala žrď hosťujúcej brány. Aj keď hráči Banskej Bystrice zvyšovali obrátky, nedokázali si vytvoriť vyloženejšie gólové príležitosti. Vo zvyšku priebehu sa prakticky nič zásadné neudialo a Liptáci tak prelomili sériu piatich prehier v rade, vďaka čomu zaknihovali tri body.

Tipos extraliga – 49. kolo – 6.1.2022 – Liptovský Mikuláš

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC’05 Banská Bystrica 5:2 (5:1, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Hovorka (Handlovský, Ventelä), 1. Walega (Karpinnen, Salija), 2. Murček (Paločko, Jurík), 5. Handlovský (Kriška, Hovorka), 20. Ventelä (Handlovský, Hovorka) – 14. Scherbak (Michaud, Výhonský), 36. Cardwell. Rozhodovali: T. Orolin, Baluška – M. Orolin, Vyšný – Martinko

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Ivannikov (Kozel) – Varttinen, Ventelä, Mezovský, Salija, Pacalaj, Krempaský, Droppa – Handlovský, Kriška, Hovorka – Obdržálek, Walega, Karpinnen – Paločko, Murček, Jurík – Dunčko, Haluška, Nemec

HC’05 Banská Bystrica: Belányi (00:43 Gajan) – Bačik, Cardwell, Crievier-Morin, Boldižár, Kostromitin, Hudák – Galbavý, Berger, Fossier – Scherbak, Michaud, Bubela – Kabáč, Tamáši, Výhonský – Melcher, Gabor, Vašaš – Rákoš