Už túto nedeľu sa uskutoční prekážkový beh Tvrďák. Miesto konania bude tradične v priestoroch SKI Králiky. Cieľom prekážkového behu je otestovať si svoju fyzickú a mentálnu silu. Myšlienka behu nespočíva len v prekonávaní fyzických prekážok, ale aj v tom, aby človek zabojoval s prekážkami ktoré ho stretnú v živote.

Súťažiť sa bude v kategóriach Deti 8-14, Sólo a Tím 3+. Štartovné na mieste pre Deti začne od 9.30 hod a cena dosiahne výšku desať eur. Sólo bude na mieste stáť 55 eur a štartovné pre Tím 3+ o dve eurá menej (čiže 53 eur). Štartovné zahŕňa medailu a občerstvenie.

Novinkou je aj režim FITNESS. Ten slúži pre ľudí ktorí chcú bežať vlastným tempom bez merania času. Zároveň si môžu vybrať prekážky ktoré im najviac vyhovujú. Organizátor ponúka aj možnosť kategórie Ona+On, ktoré si zabehnú dvojice. Ocenené budú tri najrýchlejšie dvojice. Zľava na vstupnom je dve eurá.

Program podujatia začne o 10.00 hod Malým Tvrďákom. Táto trať bude dlhá jeden kilometer a bude obsahovať šesť prekážok. V tejto kategórii je potrebný podpísaný súhlas rodiča. O hodinu neskôr začne tradičný Tvrďák, ktorý bude mať štart vo vlnách v tridsať minútových intervaloch. Behať sa bude na 13 kilometrov dlhú trať. Na nej súťažiacich neminie ani 731 schodov a okolité kopce. Na účastníkov čakajú prekážky ako plazenie, plávanie, Berlínska stena, slack line alebo ručkovanie. Beh na 13 kilometrov bude zároveň kvalifikačným behom na Majstrovstvá Sveta v OCR v Londýne.

Po skončení behu môžu účastníci pokračovať vo Tvrdých hrách ktoré začnú o 12.30. Hry zahŕňajú aktivity ako zhyby, preťahovanie lanom alebo ťahanie auta. Slávnostné vyhlásenie víťazov je predbežne pripravené na 15.00 hod. Pre viac info o podujatí navštívte webovú stránku podujatia.