Banskobystrický maratón, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť 6. júna, sa tento rok v uliciach mesta neuskutoční ani v náhradnom plánovanom termíne, 24. októbra. Necelý mesiac pred štartom o tom, s ohľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu a prijaté vládne opatrenia, rozhodli organizátori.

Na podujatie bolo prihlásených takmer 1500 účastníkov. Deviaty ročník podujatia sa mal aj v zmenenom termíne uskutočniť v uliciach centra Banskej Bystrice opäť v podvečernom čase. Aj keď sa počas leta stihlo zorganizovať viacero bežeckých podujatí, posledné v rámci Marathon BB tour len v uplynulú nedeľu v Ľubietovej, s ohľadom na prijaté protiepidemické opatrenia nebude v nasledujúcich týždňoch organizácia hromadných podujatí možná.

Organizátori sa rozhodli nepristúpiť k úplnému zrušeniu ročníka. Banskobystrický maratón sa napokon uskutoční v pôvodnom termíne vo virtuálnej podobe.

„Dnes už vieme, že kvôli externým faktorom nezažijete štartový výstrel na ktorý ste sa s nádejou pripravovali celý rok, ani emotívny dobeh po zotmení s tisíckami ďalších. Celosvetový technický unikát – ozvučenie celej trate, pre vás odložíme na jubilejný desiaty ročník,“ hovoria organizátori Peter Fabok a Miroslav Štrba v oficiálnom oznámení.

Banskobystrický maratón v roku 2019.

„V najbližších dňoch budeme finalizovať presnú formu tohtoročného virtuálneho podujatia a jeho sprievodných aktivít. Isté je, že nesiahneme na sľúbené benefity spojené so zaplateným štartovným (účastnícka medaila, tričko…). Isté je, že v rámci našich možností ponúkneme alternatívu tým, ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov nebudú chcieť virtuálnej podoby zúčastniť,“ doplnili.

Virtuálne bežecké preteky sa tak majú uskutočniť v pôvodne zamýšľanom termíne podujatia, 24. októbra. Budúcoročný, desiaty ročník podujatia je naplánovaný na 5. júna 2021.