Občianske združenie za! amfiteáter opäť pozýva na vianočné premietanie na amfiteátri Paľa Bielika v Banskej Bystrici. Po piatich rokoch tak nadväzuje na tradíciu predvianočného premietania československých rozprávok pod holým nebom pri punči a kapustnici.

V nedeľu 18. decembra sa od 16.30 h bude na amfiteátri premietať kultová rozprávka Ako vytrhnúť veľrybe stoličku (Československo, 1977, 80 min, Marie Poledňáková). S najväčšou pravdepodobnosťou ide o vôbec prvé premietanie tejto klasickej televíznej rozprávky na veľkom plátne.

„Predvianočné Pelíšky boli druhým filmom, ktorý sme premietali na znovuotvorenom amfiteátri v roku 2014. Vzhľadom na nečakanú účasť sme ďalšie roky vždy víkend pred Vianocami premietali postupne S tebou ma baví svet, Tri oriešky pre popolušku či Perinbabu, až kým nám túto tradíciu neprerušilo naprv počasie a potom pandémia. S kapustnicu a punčom a nebodaj snehom to má na amfíku však neskutočné čaro, a tak verím, že tento rok sa to konečne opäť podarí,“ uvádza Juraj Havlík z OZ za! amfiteáter.

Príďte si s rodinou a blízkymi užiť predvianočnú atmosféru na banskobystrický amfiteáter. Vstupenky v hodnote 5€ bude možné zakúpiť len v hotovosti priamo na mieste pred premietaním. Deti do 10 rokov v sprievode dospelých majú vstup bezplatne.

Viac informácií priamo v udalosti: https://www.facebook.com/events/686245146433363