Ešte v polovici septembra sa konal 11.ročník streleckej súťaže mestských polícií Memoriál Milana Straku. Strieľalo sa v krytej uzavretej strelnici Laila v obci Sokolovce pri Piešťanoch, takže nepríjemné daždivé počasie nemalo veľký vplyv na výkony strelcov.

Mestska policia Banska Bystrica | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Strieľal sa parkúr zo stanovíšť a z rôznych streleckých pozícií na určené ciele. Rozhodujúci bol čas a nastrieľané body. Príslušníci mestských polícií zo Slovenska a Českej republiky si prišli zmerať svoje sily, zastrieľať si, utužiť priateľstvá a zabaviť sa. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 12 trojčlenných družstiev: Prievidza, Zlín, Žilina, Banská Bystrica 1, Rožnov pod Radhoštem, Bánovce nad Bebravou, Martin, Bratislava, Banská Bystrica 2, Hlohovec, Partizánske, Piešťany – v tomto poradí bolo aj umiestnenie v družstvách.

Príslušníci Mestskej polície Banská Bystrica sa tejto streleckej súťaže prvýkrát zúčastnili minulý rok. Na tohtoročnú súťaž sa vybrali dve zmiešané družstvá, ktoré nenechali nič na náhodu a dôsledne sa pred súťažou pripravovali.

Ozdobou podujatia boli príslušníčky mestských polícií, ktoré mali tento rok vytvorenú samostatnú kategóriu. Superlatívmi na ich šikovnosť a streleckú zručnosť nešetrili ani súperi, ani zástupcovia Českej zbrojovky Uherský Brod, ktorí pripravili ukážku svojich výrobkov.

V kategórii družstiev dosiahlo banskobystrické družstvo 1 v zložení Andrej Majling, Zuzana Galátová, Ľudovít Mišovic pekné 4.miesto a družstvo 2 v zložení Emil Kubaliak, Marcela Makovíniová, Ivan Slobodník obsadilo 9. miesto.

Víťazom v kategórii jednotlivcov sa stal Andrej Majling, čím obhájil svoje prvenstvo z minulého roku. V kategórii ženy Marcela Makovíniová obsadila 1. miesto a Zuzana Galátová 2. miesto.

Príslušníci Mestskej polície Banská Bystrica sa tak zaradili medzi najlepších, navyše ukázali, že aj zmiešané družstvá dokážu konkurovať skúseným strelcom.