V piatok 30. októbra štartuje futsalová Openliga. MIBA trénuje a odohrala dva prípravné zápasy s Lučencom, ktorý bude aj ich súperom. V stretnutí už pôjde o veľa, o prvé body do tabuľky.

Futsal PosterPre Banskobystrických futsalistov to bude piaty ročník v druhej najvyššej futsalovej súťaži – Openlige. V minulom roku sa Banskobystričania umiestnili na štvrtom mieste a zároveň sa stali víťazom Stredoregiónu. Do ligy sa prihlásili dvaja noví účastníci: Futsal Klub Lučenec a 1. FsK Kysucké Nové Mesto. Naopak do súťaže sa neprihlásili až štyri mužstvá (FSC Prievidza, ŽFA Žirafa Žilina, Forever Púchov a FK K_Corp Poprad, ktorý sa prihlásil do súťaže na východe). Ako štvrtý nie sú v aktuálnom ročníku Openligy draci z Podolia, ktorí však štartujú v najvyššej futsalovej súťaži, kde nahradili TROLIGABUS Prešov.

Pred štartom súťaže prezradil prezident klubu Milan Babjak: „Prebiehajú rokovania s potenciálnymi sponzormi, zdá sa, že sezónu 2015/2016 máme finančne pokrytú. Domáce zápasy budeme opäť hrávať v športovej hale v Badíne. Tiež prebiehajú rokovania o možnom hraní domácich zápasov v športovej hale na Štiavničkách. Tieto rokovania sú veľmi zložité a ťažké. Základ mužstva tvoria dlhoroční hráči a k nim postupne pričleňujeme našich odchovancov z juniorky. Prebiehajú rokovania aj s ďalšími potenciálnymi posilami. Trénerom pre túto sezónu bude Rastislav Kollár. Sme veľmi radi, že prijal ponuku na pokračovanie trénovať v našom klube.“

Prvý domáci zápas odohrajú futsalisti v piatok 30. októbra v športovej hale v Badíne od 19:30 hod. Ich súperom bude nováčik súťaže Futsal Klub Lučenec, ktorý má niekoľko hráčov so skúsenosťami z najvyššej futsalovej súťaže, dokonca jeden z nich je reprezentant Slovenska – Atilla Fehérvári. Mužstvo Lučenca posilnili aj dvaja bratia z Košíc (Adrián a Lukáš Hricovci), ktorí obliekali dres extraligovej PKP Košice (naposledy v sezóne 2013/2014) a v minulej sezóne prešovského Troligabusu.

Prípravné zápasy pred súťažou:

MIBA Banská Bystrica – Futsal Klub Lučenec 5:3, 1.10.2015, športová hala Badín

Futsal Klub Lučenec  – MIBA Banská Bystrica 5:5, 15.10.2015, športová hala Lučenec