V rámci dohrávky 2. kola skupiny o 1.-6. miesto privítali basketbalisti Banskej Bystrice na domácej palubovke Košice. Títo súpera sa stretli aj pred pár dňami, keď v sobotu 24. marca zvíťazili Banskobystričania u súpera 91:84.

Odvetný zápas začali lepšie Banskobystričania, keď po pár minútach viedli už 5:0. Postupne sa rozbiehali aj hostia a na konci prvej štvrtiny svietilo na výsledkovej tabuli skóre 16:10. Druhá štvrtina bola vyrovnaná, obe družstvá viac útočili než bránili. Po prestávke hostia prevzali iniciatívu na ihrisku, čoho výsledkom bolo vedenie Banskej Bystrice o jeden bod v pomere 59:58. Košice mali lepší pohyb, zatiaľ čo domáci hráči za nimi zaostávali. V záverečnej štvrtine prevzali iniciatívu opäť domáci hlavne zásluhou Koczkáša, v samotnom závere si Banskobystričania postrážili vedenie a dotiahli zápas do víťazného konca.

1.liga mužov – skupina o 1. – 6. miesto – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica vs. KB TU Košice 79:74 (41:33)

Štvrtiny: 16:10, 25:23, 18:25, 20:16, Fauly: 19 – 22,  TH:  18/8 – 16/5 , Trojky: 7 – 9.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Koczkáš 28, Šoltés 12, SIládi 9, Lepáček 9, Senohradský 7, Šušanský 6, Rozim 4, Švarc 3, Suriak 1, Chalúpka 0, Mokroš 0.

Body za KB TU Košice: Krebes 18, ZIbrínyi 15, Pancák 11, Monček 11, Hegedus 6, Tchúr 4, Schreiber 3, Duda 2, Suvák 2, Mravec 2, Mišinský 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner B. Bystrice): „V krátkej dobe sme s Košičanmi odohrali dve stretnutia. Prvé v Košiciach sme po dobrom výkone zaslúžene vyhrali. V domácom prostredí sme nepodali taký výkon a hostia boli nepríjemným súperom. Treba povedať, keby sme nemali Koczkáša, tak by sme dnes nezvíťazili. Niektorí hráči nastupovali po chorobách, resp. po dlhšej prestávke a bolo to vidieť. Jediné čo nás môže tešiť je, že sme získali dva body a ďalej hráme o postup medzi najlepšiu štvoricu.“

Najbližšie sa basketbalisti Banskej Bystrice predstavia v sobotu 7. apríla, keď na domácej palubovke Dukla na Štiavničkách o 19.00 hod privítajú Považskú Bystricu.