Naši basketbalisti cestovali v 5. kole 1.ligy mužov na palubovku Levoča. Domáci hráči v tomto ročníku súťaže ešte nevyhrali, no niekoľko zápasov sa skončilo tesným výsledkom. V družstve Slovenských orlov z Levoče pôsobí aj niekoľko bývalých extraligových „Spišiakov“.

Úvod zápasu patril dobre hrajúcim Bystričanom, keď sa presadzoval pod košom Jopo Vojtek a na perimetri Jakub Muránsky. Domáci hráči však svojmu súperovi nedarovali ani centimeter palubovky, tvrdé súboje sa zvádzali pod aj košom. Celý prvý polčas si Bystričania udržiavali bodový odstup a do šatní s osembodovým vedením.

Po veľkej prestávke Levoča ešte s väčšou energiou bojovala na ihrisku, no banskobystrickí basketbalisti si udržiavali mierne vedenie. V poslednej štvrtine v rozmedzí dvoch minút domáci Osvald zaznamenal 14 bodov a hala v Levoči ožila, keď na ukazovateli skóre svietilo 76:70. Hosťujúci tréner reagoval oddychovým časom. Bystričania sa upokojili, v závere zápasu ich podržal Šoltés, Vojtek a Kotorík. V poslednej minúte sa často prerušovala hra, ale na skóre sa už nič závažného nezmenilo.

1. liga mužov skupina východ – 5. kolo – Levoča:

BK Slovenská Orol Levoča – ŠKP BBC Banská Bystrica 80:84 (36:44)

štvrtiny: 14:21, 22:23, 21:18, 23:22, TH: 27/17 – 9/7, Fauly: 17 – 21, trojky: 8 – 13

Body za BK Slovenský Orol Levoča: Hlavčo 19, Osvald 19, Bečarik 14, S.Kolečányi 10, Palušák 6, Lenárt 6, A.Kolečányi 6.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Muránsky 28, Vojtek 28, Šoltés 13, Koczkáš 5, Kotorík 3, Minárik 3, Chalupka 2, Siládi 2, Švarc 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Na družstve domácich bolo vidieť, že chcú konečne vyhrať zápas. Enormná snaha Levočanov podporovaná diváckou kulisou im vlievala sily a takmer sa im podarilo otočiť zápas vo svoj prospech. V závere sa prejavili skúsenosti a trpezlivosť našich hráčov. Kolektívny výkon podporený individuálnymi výkonmi Vojteka, Muránskeho a Šoltésa nám priniesol cenné body.“