V rámci 9. kola I. ligy mužov skupiny východ sa basketbalisti spod Urpína predstavili v Žilinde proti domácemu Academicu. V predchádzajúcich štyroch zápasoch ťahali zverenci trénera Lovika za dlhší koniec a svoju šnúru výhier chceli predĺžiť aj na pôde štvrtého celku súťaže.

Bystrickí basketbalisti začali v Žiline dobre a hneď v úvode viedli 5:0. V druhej polovici prvej štvrtiny domáci hráči skorigovali skóre úspešnými trojbodovými strelami. Aj preto bola prvá štvrtina vyrovnaná 15:12 v prospech domáceho družstva. Bystrickým basketbalistom sa v druhej štvrtine podarilo rovnakou mincou odpovedať a otočiť skóre. Žilinčania sa síce snažili, bystričania už mali navrch a ovládli dianie na ihrisku. Polčasové skóre o päť bodov v prospech hostí, sľubovalo zaujímavý basketbal aj po prestávke.

V tretej časti hry však hostia zrýchlili hru a jednoznačne ovládli ihrisko. Túto časť vyhrali 9:20 a definitívne zlomili snahu domácich. V poslednej časti sa už nič dôležité neudialo, hostia umne udržiavali tempo hry a kontrolovali vývoj zápasu. Konečné rozdiel o 20 bodov mohol byť aj väčší, príležitosť dostali všetci hráči a schuti si zahrali.

1. liga mužov – skupina východ – 9. kolo – Žilina

Academic ŽU Žilina – ŠKP BBC Banská Bystrica 54:74 (26:31)

Štvrtiny: 15:12, 11:19, 9:20, 19:23 fauly: 10 – 12, TH: 9/7 – 13/9, trojky: 7 – 9

Body za Academic ŽU Žilina: Rožánek 11, Kuric 10, Ďurčík 8, Koczkáš 7, Čurilla 6, Hájek 5, Randa 3, Kľučka 2, Grajciar 2.

ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 19, Siládi 16, Muránsky 12, Rozim 11, Šoltés 9, Minárik 3, Mokroš 2, Demian 2, Furčák 0, Melezinek 0.

Hlasy po zápase:

Peter Demian (asistent trénera ŠKP BBC Banská Bystrica): „Zo začiatku sme boli nervózni, postupom času sme sa ukľudnili a spresnili hru. Lopta rotovala medzi hráčmi, skóre sa navyšovalo na našu stranu a zápas sme dotiahli do víťazného konca.“

Ostatné výsledky 1. ligy mužov v skupine východ 9. kola:

KB Slávia TU Košice – PU Prešov Iskra Svit „B“ 116:104 (53:41)
BK Slávia Žilina „B“ – BK Dolný Kubín 115:64 (57:31)
BK Slovenský Orol Levoča – voľno

V 10. kole v nedeľu 1. decembra o 16.00 hod privítajú naši basketbalisti v športovej hale Dukla na Štiavničkách tabuľkového suseda KB Slávia TU Košice.