Detská fakultná nemocnica v Banskej Bystrici sa stala druhou najlepšou slovenskou fakultnou nemocnicou podľa hodnotenia pacientov súkromnej zdravotnej poisťovne. Podľa rovnakého rebríčka obhájilo pozíciu najlepšieho súkromného zdravotníckeho zariadenia tunajšie Mammacentrum sv. Agáty ProCare.

nadcha-doktorka
Pacienti hodnotili nielen kvalitu lekárskej starostlivosti ale aj stravu či ubytovanie v nemocniciach.

Vyplýva to z hodnotenia takmer štyroch tisíc pacientov súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorí vyplnili dotazníky za minulý rok a jeho výsledky boli uverejnené v týchto dňoch.

V rebríčku veľkých verejných nemocníc zvíťazila Univerzitná nemocnica v Martine, pred spomenutou banskobystrickou Detskou fakultnou nemocnicou a ružomberskou Ústrednou vojenskou nemocnicou SNP. Naopak najhoršie pacienti hodnotili nemocnice v Prešove či Nitre, spomedzi všeobecných nemocníc získali zlé hodnotenie tiež nemocnice v Žiari nad Hronom a Banskej Štiavnici.

Súkromná banskobystrická klinika Mammacentrum sv. Agáty ProCare dominovala v hodnotení pacientov v jednotlivých čiastkových hodnoteniach zdravotnej starostlivosti a lekárov, spokojnosti s ubytovaním a stravovaním, či poskytovania informácií od lekárov a zlepšovania zdravotného stavu.

Naopak v kategórii ubytovanie, strava a upratovanie bola v hodnotení pacientov tunajšia Fakultná nemocnica F.D.Roosevelta medzi troma najhoršími zariadeniami. Zvolenská nemocnica sa ocitla na chvoste rebríčku v hodnotení informácií od zdravotníckeho personálu a zlepšovania zdravotného stavu po prepustení.