Nielen z výkladov obchodov, ale pomaly aj z ulíc mesta sa nám budú pripomínať blížiace sa Vianočné sviatky. V svetových metropolách už niekoľko dní, prípadne až týždňov, prebiehajú tradičné Vianočné trhy a Banská Bystrica nebude výnimkou.

Tento rok sa však pod Urpínom nič neunáhli a stánky s občerstvením, punčom či ďalšími pochutinami nás budú na Námestí SNP zahrievať od Mikuláša. Ten samozrejme 6. decembra aj tento rok zavíta do centra Banskej Bystrice, aby popri sviatočnom programe potešil všetky deti.

Vianočné remeselné trhy, ktoré vám pomôžu dotvoriť nielen vianočnú výzdobu, ale aj mozaiku darčekov pre najbližších, budú k dispozícii od 12. do 22. decembra. Počas ich trvania budú navyše každý deň spríjemňovať od 16.00 h vystúpenia folklórnych a speváckych súborov či skupín, žiakov banskobystrických ZŠ, ale aj spevokolov.

Za tému tohtoročného sviatočného obdobia vybralo banskobystrické PKO svetlo. Svetlo Vianoc idúce zo srdca, svetlo domu, ale aj svetlo nehy, svetlo myšlienok, jedinečné svetlo každého okamihu. V tomto duchu do Banskej Bystrice zavíta aj postavička mestského rozsvecovača. „Kedysi vychádzal z hradnej veže mestský vartáš, v typickej kabanici  a rozsvecoval lampáše na rohoch hrdých meštianskych domov, tak sa po stáročiach do Banskej Bystrice opäť táto postavička vráti . Mestský rozsvecovač bude zapaľovať  symbolické svetlo na začiatku každého vianočného podujatia,“ hovorí programová a tlačová manažérka PKO Ľubica Laššáková. Mestský rozsvecovač po prvýkrát posvieti na mikulášsky koncert hudobnej formácie TRJOF 2. decembra v Barbakane a následne na všetky vianočné podujatia v meste, o ktorých vás na BBonline.sk ešte budeme bližšie informovať.

Stánky s občerstvením sa z námestia vytratia po oslavách príchodu nového roka 1. januára 2012.

Vianočné trhy 2011 nájdete aj na facebooku…