V sobotu 16. septembra sa po takmer dvojročnej pauze uskutoční v poradí už dvanáste vydanie legendárneho Festivalu z lásky.

Toto multižánrové podujatie, organizované z lásky k hudbe, literatúre, umeniu a dobrej nálade, opäť ponúkne dobré koncerty, ale aj tradičné aktivity z lásky. Jednodňový festival sa tradične odohrá sa v priestoroch Klubu 77 na Hornej ulici, kde budú v prípade priaznivého počasia pripravené až štyri pódia.

Program festivalu je bohatý a intenzívny. Začiatok je naplánovaný na 19:00, kedy prvých návštevníkov navnadí živé varenie pod holým nebom, pod záštitou spriatelenej stránky Eat at Walrus‘, ktoré bude samozrejme spojené s ochutnávkou, takže sa dočkáme chutného netradičného jedla. Po dvadsiatej hodine na hlavnom pódiu začína koncertný program. Fanúšikov festivalu učrite pobaví návrat punkového projektu Púvodní Chléf po štyroch rokoch s plnohodnotným koncertným programom. Nasledovať bude koncert najlepšej banskobystrickej popovej kapely Unisex, a po desiatej sa môžu návštevníci tešiť na prešovskú kapelu Satin Lead. Ide o výborný rock‘n‘rollový projekt skvelého gitaristu Ľuboslava Petrušku, známeho z kapely Chiki Liki Tu-A, či z hosťovania na koncertoch Korben Dallas. Na záver uvidíme aj akustický koncert Jackyho Foxxa z domácej kapely Christmas.

Koncerty budú v prestávkach doplnené sprievodným programom. Okrem bizarných súťaží si náročnejší diváci užijú autorské čítanie prózy, či tradičnú Poéziu v hajzli – čítanie poézie v priestoroch pánskeho WC. Na príjemné zoznámenie, či dokonca zaľúbenie poslúži 2-minútové rande. Prisľúbená je aj autogramiáda Ľuboslava Petrušku, tombola, či tanečná afterparty.

Festival z lásky opäť sľubuje návštevníkom dobrú náladu, kvalitnú alternatívnu hudbu, literatúru, súťaže a teda príjemne strávený večer z lásky.