Mesto Banská Bystrica a jazyková škola Speak organizujú ďalší ročník osláv Medzinárodného dňa detí. Tento rok sa headlinerom stane známy slovenský raper Majk Spirit. Už v piatok 30. mája 2014 sa od 15.00 hod. zaplní Námestie SNP deťmi z Banskej Bystrice a okolia.

mdd2014Program osláv Medzinárodného dňa detí odštartuje koncertom skupiny The Purple Leaf o 15.00 hod., pokračovať bude predstavením Divadla bez opony a interaktívnym predstavením Králiky z klobúka. O 18.00 hod. čaká všetkých návštevníkov malá ochutnávka Hip hop festivalu Outbreak Europe nasledovaná vystúpením Johnyho Perfekta, Lady Mel a hip hop fakulty.

O 18.45 hod. sa Banskobystričania dozvedia výsledky banskobystrickej súťaže Študent roka 2013/2014, ktorému cenu odovzdá primátor mesta Banská Bystrica Peter Gogola. Spoločne si potom plné námestie zaspieva pieseň Banská Bystrica. Headliner podujatia Majk Spirit poteší najmä staršie deti a mladých ľudí od 19.00 hod. kedy predstaví svoje najznámejšie hity.

Okrem lákavého kultúrneho programu čaká deti od 16.00 hod. do 18.00 hod. aj množstvo sprievodných aktivít. Tvorivé dielne a maľovanie na tvár, bábky na chodúľoch, spoločenské hry ale aj animačný program Na vandrovke s divadlom Mestského divadla Divadla z Pasáže,vykúzlia úsmev na tvárach malých oslávencov. Pedagógovia lesnej pedagogiky zas priblížia ekologický prístup k prírode a ukážu deťom, ako sa sadia stromčeky. Deti aj rodičov určite zaujmú tvorivé dielne TOP centra podnikateliek a Centra voľného času Havranské a chýbať nebude ani výstava Vedecká hračka.

Deti môžu oslavovať aj počas víkendu

Už počas piatka môžu deti – od deviatej do 13-tej hodiny zájsť aj na leteckú základňu Sliač, kde  môžu svoj sviatok osláviť spolu so Vzdušnými silami a tešiť sa môžu napríklad na parašutistov. V sobotu sú potom na programe rozprávkové lesy. Obľúbené podujatia sa uskutočnia na Králikoch (od 9.00 h v Lyžiarskom areáli) či v Malachove (od 8.00 h na ihrisku). Ďalšie športové dni či akcie pre deti sú plánované počas ďalších júnových víkendov.