Už viac než dva roky približuje BB FM rádio v Banskej Bystrici svojim poslucháčom aktuálne informácie o dianí v regióne.

Nechýba ani mimoriadne pokrytie dôležitých udalostí, akými bol napríklad mládežnícky Európsky olympijský festival mládeže či ďalších významných podujatí regiónu. Rádio sa však za uplynulé roky stalo aj hrdým partnerom banskobystrického hokeja, futbalu, futsalu, basketbalu a ďalších športov, ktoré majú v meste a regióne množstvo fanúšikov.

Banská Bystrica je však najmä mestom trojnásobných hokejových majstrov a domáci barani – hráči HC ’05 Banská Bystrica, vstupujú do play off Tipos extraligy po náročnej sezóne. O to viac sa na nich teraz upierajú oči náročného domáceho fanúšika.

„Po slabších sezónach nás barani v posledných týždňoch a mesiacoch dostali do varu a všetci veríme, s patričnou dávkou optimizmu, že z toho môže byť ďalší veľký úspech. V sezónach, kedy sa tu vyhrávali tituly, žilo hokejom celé mesto, nielen skalní. Práve preto sme sa rozhodli, že túto eufóriu musíme jednoducho preniesť aj do nášho éteru,“ hovorí športový redaktor BB FM rádia Radoslav Blaško.

Od stredy, 15. marca kedy barani vstupujú do play off sériou so Spišskou Novou Vsou, tak BB FM rádio zaraďuje v rámci svojho ranného i popoludňajšieho vysielania špeciálne vstupy. „Okrem tradičných pozápasových rozhovorov budeme prinášať aj materiál z tréningov a celého diania v klube. Pozrieme sa napríklad aj na rituály hráčov a ďalšie zaujímavosti, ktoré sa pre hokejistov s bojmi o medaile spájajú,“ doplnil Blaško.

V znamení hokejového play off sa však bude niesť aj ďalšie vysielanie. „Šport dokáže Banskobystričanov spájať a s hokejom máme spojených množstvo skvelých zážitkov a úspechov. Hokejové play off je v našom meste jednoducho sviatkom a keďže sme v BB FM rádiu fanúšikmi banskobystrického hokeja, prirodzene budeme nasledujúce týždne tomuto športu venovať zvýšenú pozornosť. Nielen v špeciálnych dvojvstupoch v Ráne s BB FM a Popoludní s BB FM, ale samozrejme aj v pravidelnom športovom spravodajstve a tiež tradičnej piatkovej športovej hodinke,“ dopĺňa Filip Roháček, programový riaditeľ BB FM rádia.

Samozrejme, vo vysielaní BB FM rádia nebudú chýbať ani tóny skladby, ktorou sa na banskobystrickom zimnom štadióne oslavuje každý gól domácich od dídžeja Borgeous-a a dua DVBBS s príznačným názvom Tsunami.