Banskobystrická latka 2015_08Medzinárodný výškarský míting vypukne už o pár dní, konkrétne vo štvrtok 4. februára od 16.30 h v športovej hale Dukla na Štiavničkách.

V poradí už 22. ročník podujatia sa bude snažiť prekonať ten minuloročný. Organizátori sa tešili na účasť veľkej hviezdy a domácej obľúbenkyňe Blanky Vlašičovej. Tá najprv prisľúbila účasť, ale nakoniec kvôli zraneniu achilovky ukončila svoju sezónu a pod Urpín definitívne nezavíta. Diváci sa ale budú môcť tešiť na aktuálnu líderku svetových tabuliek Airiné Palšyté. Štart potvrdili aj česká majsterka do 17 rokov Michaela Hrubá či Švédka Sofia Skoogová, ktorú trénuje legendárny Stefan Holm.

Súťažiť sa bude v 10 kategóriách (Výška muži A, Výška muži B, Výška juniori, Výška dorastenci, Výška starší žiaci, Výška ženy A, Výška ženy B, Výška juniorky, Výška dorastenky, Výška staršie žiačky). V hlavnej mužskej kategórii bude súťažiť 14 pretekárov, medzi nimi aj dvaja Slováci Lukáš Beer a Matúš Bubeník. V ženskej A kategórii sa predstaví 13 súťažiacich. Domácim želiezkom v ohni sú Tatiana Dunajská a Katarína Kuštárová, obidve z klubu VŠC Dukla Banská Bystrica.

Banskobystricka latka 2016

Tohtoročné podujatie je súčasťou novovzniknutej Medzinárodnej výškarskej tour 2016. Tá pozostáva z dvoch podujatí (Banskobystrickej latky a Beskydskej laťky v Třinci).

Vstupenky sú v predaji v budove Dukly (Hutná 3, Banská Bystrica) u pani Beaty Náhlovskej v kancelárii č. 115. Predaj prebieha v pracovné dni od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 14.30 h.

V stredu 3. februára bude v Europa SC aj podujatie Poďme spolu preskočiť Urpín spojené s autogramiádou účastníkov Banskobystrickej latky. Podujatie štartuje od 10.00 h a autogramiáda o 16.00 h.