Už 22. ročník najkvalitnejšieho atletického podujatia na Slovensku sa uskutoční vo štvrtok 4. februára v športovej hale Dukla na Štiavničkách.

Banskobystricka latka 2016

Medzinárodný výškarsky míting odštartuje od 16.30 hod. Po minuloročnom najkvalitnejšom podujatí, kde padol aj rekord – skok ponad 240 cm, majú organizátori plné ruky práce, aby aj rok 2016 bol minimálne taký dobrý. K zopakovaniu má pomôcť aj držiteľ spomínaného rekordu a aktuálny líder svetových tabuliek Katarčan Mutaz Essa Baršim. Účasť prisľúbili aj Slováci Matúš Bubeník, Lukáš Beer či český atlét Jaroslav Bába. Pod Urpín sa vráti aj olympijský víťaz z roku 2004 a štvornásobný víťaz Banskobystrickej latky Stefan Holm. Švéd sa podujatia zúčastní ako čestný hosť a zároveň aj ako tréner Sofie Skoogovej.

Banskobystrická latka 2015_02V ženskej kategórii sa môžu diváci tešiť na dve súťažiace zo svetovej špičky, konkrétne Levern Spencerovú a Isobel Pooleyovú. V Banskej Bystrici by chcela súťažiť aj rekordérka Blanka Vlašičová, jej štart je však ešte otázny.

Súťažiť sa bude dohromady v ôsmich disciplínach (Výška muži, Výška juniori, Výška dorastenci, Výška starší žiaci, Výška ženy, Výška juniorky, Výška dorastenky, Výška staršie žiačky). Oproti minulým ročníkom je novinkou zaradenie mítingu do práve vzniknutej Medzinárodnej výškarskej tour 2016. Tá bude pozostávať z dvoch podujatí (Banskobystrickej latky a Beskydskej laťky v Třinci). Organizátori pripravujú aj sprievodnú akciu, ktorá sa bude konať v stredu 3. februára v Europa Shopping Center. Vstupenky sú v predaji od dnes (pondelka 25. januára) v pokladni VŠC Dukla Banská Bystrica v čase od 7.00 hod do 15.00 hod. Cena vstupenky je 10 eur.