Už 11. februára bude športová hala Dukla na Štiavničkách opäť roztlieskavať svetový výškarskú špičku k prekonávaniu rekordov. 26. ročník Banskobystrickej latky ponúkne opäť aktuálne najznámejšie mená tejto disciplíny.

Do Banskej Bystrice sa napríklad po dvoch rokoch vráti aktuálna rebríčková svetová jednotka výšky – Bielorus Maksim Nedasekau. Toho doplní napríklad majster Európy – Nemec Mateusz Przybylko, Keňan Mathew Sawe či Číňan Zhang Guowei, vicemajster sveta spred piatich rokov. Chýbať by nemal ani Slovák Matúš Bubeník a organizátori ešte avizujú pozvanie ďalších popredných pretekárov.

Zaujímavá je aj predbežná štartová listina súťaže žien. Na Štiavničkách sa predstaví aktuálna svetová dvojka a trojka svetového rankingu Yuliya Levchenko a Yaroslava Mahuchikh z Ukrajiny. Príde aj Švédka Sofie Skoog, ktorú trénuje legenda tohto športu a banskobystrickému publiku dobre známy Stefan Holm. Po roku sa do Banskej Bystrice vrátia aj Talianky Alessia Trost a Ellena Vallortigara. Doplniť by ich mala ešte aj aktuálna svetová dvanástka Levern Spencer z karibského štátu Svätá Lucia.

Program podujatia, ktoré sa dlhodobo radí medzi najkvalitnejšie špecializované atletické mítingy sveta, sa 11. februára začne v ŠH Dukla o 16-tej hodine súťažou žien. Mužská súťaž je naplánovaná na 19.00 h.

Predaj lístkov na Banskobystrickú latku bude aj tentokrát prebiehať v priestoroch VŠC Dukla na Hutnej 3, a to od pondelka, 20. januára. Lístky budú v predaji v čase od 7.00 – 12.00 a 12.30 – 14.00 h. Vstupenky, v závislosti od zvoleného miesta, sú v cene od 10 do 14 eur.