V Kostole sv. Alžbety Uhorskej sa už o pár dní predstaví v rámci 62. Banskobystrickej hudobnej jari Slovenský komorný orchester.

Pri zrode Slovenského komorného orchestra, ktorý vznikol na jeseň roku 1960 na pôde Slovenskej filharmónie, stál vynikajúci huslista sliezskeho pôvodu Bohdan Warchal. Od svojho založenia bol jedným z najpopulárnejších súborov v oblasti klasickej hudby na Slovensku. Pod vedením majstra Warchala sa sformoval na popredného predstaviteľa slovenského interpretačného umenia v zahraničí. V roku 2001 prevzal vedenie orchestra Ewald Danel.

Okrem pravidelných koncertov na pôde Slovenskej filharmónie a účinkovania na domácich a zahraničných festivaloch, orchester uskutočňuje aj mimoriadne koncertné projekty. Pre slovenské publikum objavil mnohé, doteraz na Slovensku neuvedené diela svetových autorov. Uskutočnil tiež slovenskú premiéru diela Osem ročných období Antonia Vivaldiho a Astora Piazzollu. Vo vlastnom aranžmáne viackrát uviedol piesne Jaroslava Ježka. Významnou mierou sa podieľa na uvádzaní slovenskej hudobnej tvorby. Od roku 2001 premiérovo predstavil viac ako sedemdesiat skladieb.

Program koncertu

Ján Levoslav Bella, Sláčikové kvinteto d mol
Antonín Dvořák, Sláčikové kvinteto č. 2 G dur, op. 77 B49

Koncert popredného slovenského komorného zoskupenia, ktorý pripravilo Mesto Banská Bystrica v spolupráci so Stredoslovenským osvetovým strediskom, si môžete vychutnať v pondelok 29. mája o 18.00 h v priestoroch Kostola sv. Alžbety Uhorskej v Banskej Bystrici.

Vstupenky je možné v predpredaji zakúpiť v Umeleckej kaviarni U BOTHÁRA na Dolnej ulici v Banskej Bystrici.