V piatkovom finále súťaže krásy Miss Slovensko súťažili o sympatie poroty a divákov hneď dve Banskobystričanky – Ivana Zvaríková a Viktória Podmanická. Práve druhá menovaná zvíťazila v diváckom hlasovaní a od poroty si napokon vyslúžila druhé miesto.

Finálový galavečer v priamom prenose televízie JOJ priniesol úspech aj pre Banskú Bystricu. Banskobystričanka Viktória Podmanická, ktorá mala v súťaži číslo 12, získala najviac diváckych esemesiek a vďaka tomu i titul EVA Miss Sympatia.

Titul kráľovnej krásy získala Leona Novoberdaliu z Bratislavy, ale hneď druhé miesto a teda titul I. vicemiss Slovensko pridelila porota práve víťazke diváckeho hlasovania. Viktória Podmanická tak z finále odchádzala s korunkou I. vicemiss.

O konečnom poradí súťaže Miss Slovensko 2020 rozhodovala porota, ktorej členmi boli napríklad riaditeľ súťaže Miss Slovensko Michael Kováčik, bývalá riaditeľka súťaže Miss Slovensko Lucia Hablovičová, víťazka súťaže z roku 2009 Barbora Franeková, ale napríklad aj fotograf Lukáš Kimlička, bývalý hokejista Boris Valábik alebo automobilový pretekár Matej Homola.

Zľava II. vicemiss Kristína Víglaská, Miss Slovensko 2020 Leona Novoberdaliu a I. vicemiss Viktória Podmanická.

Viktória Podmanická, ktorá je študentkou Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského v Banskej Bystrici, miluje umenie i šport. Jej život však napĺňa aj dobrovoľníctvo, keď už dlhšie pomáha v združení PONS pomáhajúce hendikepovaným deťom a mládeži. Vo svojich 18-tich rokoch bola najmladšou finalistkou Miss Slovensko.