Ak si myslíte, že všetky dobré kultúrne akcie, na ktoré sa oplatí ísť, sa konajú jedine v Bratislave, mýlite sa. Ani Banská Bystrica kultúrou nezaostáva. Aj keď sa v nej možno nekonajú koncerty svetových mien, aj slovenská scéna ponúka skutočne kvalitnú muziku, ktorá sa v apríli objaví aj v banskobystrickom Urban Spote.

Pod kvalitnou slovenskou muzikou si v tomto prípade môžeme jednoznačne predstaviť stálicu slovenskej hip hopovo-alternatívnej scény, rapera, DJ-a a beatmakera, Veca. Určite sa nebudete hádať, keď ho označíme za jedného z najväčších machrov, ktorý sa kedy pohyboval na tejto našej scéne. Spoločne so Škrupom predvádzajú na každom pódiu svoju svoju dávku recesie, múdrosti, ale hlavne kreativity.

[youtube eweS3j30CUQ 640 390]

Ak ku týmto dvom pánom pridáme na pódium moderného slovenského speváka Hafnera a jeho dvorného producenta Beyuza, ktorí majú na rováši pestrú paletu hudobných produkcií a vtipných textov a  Modré Hory s ich osobitým prístupom a vnímaním sveta v podobe cynických reflexií citeľných v každom texte, črtá sa v meste pod Urpínom skutočne silná akcia. Okrem nich sa však na pódiu predstaví aj banskobystrický DJ FunkDat a český raper PJ, ktorí spoločne pokrstia svoje nové LP „Pol na Půl“.

[youtube 7Tmoqv8j7uU 640 390]

Celá udalosť nebude len o hudbe, ale aj o podpore skateboardingu na Slovensku. Na mieste si totižto budeš môcť kúpiť ponožky, tričká, šiltovky, či iné produkty od značiek LowCostNejebem na to, ktoré predajom svojich vecí priamo podporujú rozvoj slovenského skateboardingu.

Všetko sa to odohrá 8. apríla od 20.hod. Vstupenky sú dostupné cez sieť Predpredaj.sk za 7€. Na mieste sa budú predávať za 9€.

Viac informácii na Facebooku, kde môžeš súťažiť aj o lístky, CD, či veci od LowCostu a Nejebem na to.