eva turnerova ppu24. až 26. júla sa banskobystrickému publiku predstaví undergroundová skupina The Plastic People Of The Universe hneď dvakrát. So svojimi projektami prídu zahrať Eva Turnová a Joe Karafiát, súčasní členovia tejto legendárnej formácie.

Eva Turnová je česká spisovateľka, publicistka, prekladateľka, skladateľka a textárka. V minulosti bola členkou undergroundových skupín DG 307 a Půlnoc, zahrala si aj v punkovej kapele Zbytky charismatu a od roku 2001 pôsobí ako basgitaristka a speváčka The Plastic People Of The Universe. V roku 2000 založila projekt Eturnity, s ktorým vystupuje veľmi ojedinele. Návštevníci festivalu ROCKSCAPE 2014 budú mať možnosť vidieť tento výnimočný projekt, doplnený o autorské čítanie.

joe karafiat ppuJoe Karafiát je český spevák a gitarista. Od roku 1997 je členom The Plastic People Of The Universe, v roku 2003 nahral s Whiskym, spevákom Slobodnej Európy, kultový album Overground, okrem toho pôsobí aj v legendárnej českej kapele Garáž. Na festival ROCKSCAPE 2014 prinesie svoje Joe Karafiát Trio.

Okrem nich sa počas troch dní na troch pódiách prevedú aj ďalšie kvalitné československé rockové a alternatívne zoskupenia, ako napríklad Citron, Michael Kocáb, Vladimír Mišík & ETC, Oskar Rózsa s projektom Hrana, Buty, Chiki Liki TU-A, Lavagance, alebo Korben Dallas a zahraniční hostia z Rakúska a Veľkej Británie. Lístky na festival za zvýhodnené ceny sú dostupné v sieti predpredaj.sk.