Už po siedmykrát otvára svoje brány Stredná odborná škola Pod Banošom slávnostiam ukončenia poľnohospodárskej sezóny. Tie sú, ako každý rok, už tradične spojené s farmárskym trhom, remeselníckymi výrobkami a ochutnávkami tradičných regionálnych jedál z nášho kraja.

„Naši partneri a spoluorganizátori SOŠ Pod Banošom, Mesto Banská Bystrica a občianske združenie Tradičná chuť regiónov Slovenska pripravili pre návštevníkov okrem už tradičných sprievodných aktivít detská škola varenia, ukážky včelárstva, apiterapie či vrúbľovania ovocných stromčekov, aj nové atrakcie. Z nich by som vyzdvihol hlavne vyhliadkové lety balónom nad mestom, ukážky hipoterapie, kanisterapie, sokoliarstva, ale aj pálenia domácej ovocnej pálenky. Novinkou pre spotrebiteľov bude aj anketa o jablkách spojená s ochutnávkou a hodnotením kvality a chute domácich tradičných odrôd a jabĺk z reťazcov,“ hovorí iniciátor a spoluorganizátor podujatia Peter Rusnák z občianskeho združenia Vidiecke partnerstvo BB kraja.

Ako doplnil, podujatie sa od tohto roku zameriava hlavne na predaj miestnych produktov, ktoré sú držiteľom regionálnej značky. „Tak chceme ešte lepšie priblížiť tradičné vône a chute našich regiónov,“ doplnil Rusnák.

O  kultúrny zážitok sa postará aj tento rok ľudová hudba Jána Maka so svojimi sólistami a tiež vystúpenie detského folklórneho súboru Radosť. Z Radvane bude cez Fončordu až na miesto podujatia premávať bezplatná kyvadlová doprava.

Podujatie, ktorému na jar i na jeseň miestni nepoviedia inak, než veľký sásovský či rudlovský jarmok, si získalo priazeň obyvateľov mesta. Realizované je s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Podujatie v areáli SOŠ Pod Banošom začne v sobotu 20. októbra o 10.00 h a potrvá do 16-tej hodiny. Viac informácií o programe prinesieme na portáli BBonline.sk ešte pred samotným podujatím.