Meteorológovia sľubujú na víkend slnko a pekné počasie. Žeby babie leto? A keby aj nie, aj tak bude! V Komunitnom centre Sásová určite.

Babie leto je jedným z obľúbených podujatí, ktoré organizuje Komunitné centrum Sásová. Je to vlastne pokračovanie Leta v Háji, ktoré sa od roku 2012 konalo v Jelšovom hájiku. Vlani sa podujatie „presunulo“ do priestorov komunitného centra.

Témou tohtoročného Babieho leta sú rôzne podoby komunít. Diskusia o význame komunitných centier pre rôzne skupiny obyvateľov a obyvateliek v meste sa začína o 15.30 h, hneď po slávnostnom otvorení podujatia – s rozkrojením komunitného koláča (15.00 h).

Deti potešia dielničky pohybové aktivity, maľovanie na tvár a iste aj rozprávka Maťko a Kubko, ktorú im príde zahrať Divadlo z Pasáže (16.30 h). S rómskymi tancami vystúpia deti z o.z. Nádej deťom a sebavedomie si účastníci a účastníčky podujatia môže zvýšiť v Zmenárni (18.00 h). Príde, zahrá a zaspieva aj Robo Mikla, jeho koncert sa začína o 19.00 h. No a na záver to bude kino.

Babie leto v areáli Komunitného centra Sásová (areál bývalej ZŠ Tatranská, vstup bránou zľava) na banskobystrickom sídlisku Rudlová-Sásová môžete zažiť a užiť si v sobotu 6. októbra od 15.00 h.