Sklenené steny, ktoré oddeľujú jednotlivé zastávky na banskobystrickej autobusovej stanici, by mali čoskoro dotvoriť fotografie zaujímavých miest Banskej Bystrice.

Aké fotografie napokon na tomto frekventovanom mieste pribudnú, rozhodne fotosúťaž pre amatérskych aj profesionálnych fotografov. Spoločnosť DOMO GLASS, ktorá polepy týchto plôch pre investora stanice pripravuje, chce podporiť sériou fotografií na autobusovej stanici turistický ruch a krásy Banskej Bystrice a širšieho okolia.

Celkovo bude takto fotografiami obsadených celkom dvanásť plôch v dvoch rozličných veľkostiach.

Svoju fotografiu či fotografie môže navrhnúť prakticky každý. Či už je len fotograf amatér či profesionál. Vybrané fotografie však kvôli svojej budúcej veľkosti majú určité technické požiadavky čo do rozlíšenia a kvality a mali by byť orientované na šírku.

Fotografie by nemali zachytávať len samotné pamiatky mesta či prírodné krásy nášho regiónu, ale mali by zachytávať aj atmosféru nášho mesta či celého kraja. „Uprednostňujeme fotografie bez výraznej úpravy, so zachovaním prirodzených farieb,“ dopĺňa Ján Ďurčo zo spoločnosti DOMO GLASS.

Uzávierka prijímania fotografií do súťaže je do 29.2.2020. Víťazné fotografie s podpisom autora budú následne umiestnené na sklenených stenách medzi nástupišťami autobusových zastávok autobusovej stanice v Banskej Bystrici. Viac informácií o súťaži a možnostiach prihlásenia fotografií nájdete na stránke spoločnosti.