Keď minulý rok otvorilo Arakovo svoje brány v Banskej Bystrici verejnosti, prinieslo to množstvo pozitívnych ohlasov a stalo sa vyhľadávanou atrakciou. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa táto jedinečná kontaktná zoo s arami a inými exotickými vtákmi rozhodla aj tento rok zavítať do srdca Slovenska, tentokrát aj s absolútnou novinkou – dvoma Tukanmi veľkozobými.

Arakovo nie je typickou kontaktnou zoo a narozdiel od ostatných zoo, ponúka jedinečnú možnosť dostať sa do osobného kontaktu s najrôznejšími exotickými vtákmi.

Okrem kŕmenia, hladkania a fotenia sa, môžu návštevníci Arakova spoznať každého jedného papagája po mene a tiež zistiť akú majú osobnosť a tiež si nájsť svojho obľúbenca.

Minulý rok zavítalo do SC Point Banská Bystrica so skupinou exotických vtákov, medzi ktorými boli aj vzácne druhy ako Kakadu palmový menom Arnie, či jedinečný Zobákorožec prilbatý Xaver. Obaja sú síce teraz v Bratislave, no Arakovo si aj tento rok pripravilo jedno veľké prekvapenie. Sú nim dvaja Tukani veľkozobý, ktorí sa verejnosti predstavia vôbec po prvýkrát práve tu v SC Point už tento štvrtok, 15. septembra.

Tento druh tukana sa vyskytuje v dažďových pralesoch Južnej Ameriky a jeho zobák môže narásť až to dĺžky 20 cm. S takým dlhým zobákom je pre ne lietanie o čosi náročnejšie, a tak radšej skáču, dokonca aj na väčšie vzdialenosti. Sú všežravé a živia sa ovocím, rôznymi bobuľami a tiež vajcami, hmyzom a drobnými plazmi. Jedlo si uchopia koncom zobáka a následne ho do seba hodia v celku. Zaujímavosťou je, že svojím hlasitým klepkaním zobákom dokáže vystrašiť predátorov a tiež varovať ostatné tukany.

Tí v Arakove dostali príhodné mená Juanita a Gervasio. A zatiaľ čo Gervacio je malý nezbedník, ktorý miluje banán, Juanita je mladá dáma, ktorá sa nikdy nikam neponáhľa a rada sedáva na strome najvyššie ako sa len dá.

Okrem nich tu na vás čaká zvedavý Hektor (Ara hyacintová), nežná Claudia (Ara zelenokrídla), tichá Jasmina (Kakadu havraní) a aj vzácny hybrid Ary ararauny a Ary vojenskej Emilio (Ara miligold) a ich ďalší pestrofarební kamaráti. Opäť sa tu príde ukázať aj vzácny Zobákorožec papuánsky Viktor, ktorý Banskú Bystricu navštívil aj minulý rok.

Kontaktnú zoo Arakovo nájdete v nákupnom centre POINT v Banskej Bystrici každý deň od 10.00 do 19.00 h.