V sobotu 2. septembra sa uskutoční v poradí už štvrtý ročník „badínskeho Oktoberfestu“. Badínsky pivný festival odštartuje o 14-tej hodine na nádvorí obecného úradu v Badíne.

Návštevníci pivného festivalu sa už teraz môžu tešiť na kvalitný hudobný program, bohaté občerstvenie, ale aj tombolu. Chýbať nebude ani diskotéka a o skvelú zábavu sa opäť postará DJ Michal, ktorý je zároveň i moderátorom Októberfestu. Účasť na festivale prisľúbilo približne desať minipivovarov zo Slovenska. Každý návštevník badínskeho Októberfestu si bude môcť zmerať svoje sily aj v rôznych pivných súťažiach, akými sú napríklad pitie piva na čas alebo držanie pivných súdkov.

Počas festivalu sa zúčastneným predstavia kapely Galaxy BB Music, Zakázaný prístup a Dlhá Doba. Usporiadatelia pri zostavovaní programu nezabudli ani na tých najmenších. Pre nich bude pripravené maľovanie na tvár, kolotoč, vozenie na koníkoch, skákací hrad či lukostreľba.

Vstup na pivný festival je ako vždy voľný. Usporiadateľmi Októberfestu sú Klub zberateľov pivovarských suvenírov Bystričan, obec Badín a Dobrovoľný hasičský zbor v Badíne.