Aj po 5. kole Amatérskej hokejovej ligy zostáva na čele mužstvo Divokých Barancov, ktoré stále nestratilo ani bod.

Prvý zápas 5. kola AHL BB zaobstarali Animals  a Atlantis Zvolen. Hráči Animals na zápas prišli v nižšom počte, ale aj napriek tomu hneď na začiatku 2. minúty otváral skóre Brašeň a Animals viedli 1:0. V 5. minúte vyrovnal Konigsmark a začínalo sa odznova za stavu 1:1. V 7. minúte poslal do vedenia Zvolenčanov Lunter. Na tento gól odpovedal v 12. minúte Kavčák. Za stavu 2:2 hrali Zvolenčania presilovku, ktorú dokázali využiť zásluhou Fuseka. V 16. minúte zvyšoval Figa a v 18. minúte ešte navýšil skóre v prospech Atlantis Zvolen Konigsmark. Atlantis po prvej časti vyhrávali 5:2.

V druhej časti Zvolenčania nechceli prísť o vedenia a do súpera sa zahrali hneď od začiatku. V 3. a 5. minúte skóroval dvakrát Fusek R. a Atlantis viedli už 7:2. V 8. minúte pridal gól Pospíšil a v 9. minúte Sirota. V 10. minúte sa ešte snažil o zvrat v zápase Nacin a korigoval na priebežných 3:9 z pohľadu Animals, ale nakoniec to nestačilo. V 16. minúte skóroval v presilovke Dančo a trápenie Animals dokonal Hanzlík. Zápas mal dobrý náboj ale góly strieľali hlavne Zvolenčania, preto Animals podľahli Atlantis Zvolen 3:11. Pomer striel bol 11:31 z pohľadu Animals.

Animals vs. Atlantis Zvolen 3:11 (2:5, 1:6)

Góly: Brašeň, Kavčák, Náčin – Fusek 3, Konigsmark 2, Sirota, Pospíšil, Lunter, Hanzlík, Dančo, Figa

V ďalšom zápase 5. kola si zmerali sily Mad Brainzz a Divoké Barance, ktoré boli stále bez prehry. Od začiatku bol duel dynamický a plný šancí na oboch stranách. V 3. minúte otvoril skóre Richard Gregor a Divoké Barance vyhrávali 1:0. V 10. minúte sa k nemu pridal Maslák a pre Mad Brainzz to vyzeralo zle. V 18. minúte v hre 4 na 4 zachytil v útočnom pásme puk Novysedlák a prvá časť tak skončila 1:2 z pohľadu Mad Brainzz.

Druhá časť bola vyrovnaná a hráči Mad Brainzz mali niekoľko zaujímavých šancí na vyrovnanie zápasu. V 8. minúte sa však presadil Štubniak a zvýšil vedenie Divokých Barancov na 3:1. V ďalšom priebehu mali hráči Mad Brainzz možnosť presilovej hry, ale platilo opäť pravidlo nedáš – dostaneš a v 11. minúte v oslabení skóroval Richard Gregor. Keď hráči Mad Brainzz nevyužili ani ďalšie príležitosti. V 20. minúte opäť v oslabení skóroval Moravčík a uzavrel na konečných 1:5 z pohľadu Mad Brainzz. Divoké Barance vyhrali aj na strely v pomere 22:17 a naďalej ostávajú neporazený na priebežnom prvom mieste s 15 bodmi.

Divoké Barance vs. Mad Brainzz 5:1 (2:1, 3:0)

Góly: Ri. Gregor 2, Maslák, Moravčík, Štubniak – Novysedlák

Zápasy 6. kola sa odohrajú v pondelok 19. novembra o  19.45 (Divoké Barance vs. Animals) a v stredu 21. novembra o 20.45 (Atlantis Zvolen vs. Mad Brainzz). Obe stretnutia môžete prísť podporiť priamo na zimný štadión hala B v Banskej Bystrici alebo cez online štatistiky, ktoré nájdete cez na webovej stránke súťaže.