BBonline.sk, AHL BB | 18.11.2018

Amatérska hokejová liga: Divoké Barance porazili Mad Brainzz, hráči Atlantis nasúkali Animals jedenásť gólov

Aj po 5. kole Amatérskej hokejovej ligy zostáva na čele mužstvo Divokých Barancov, ktoré stále nestratilo ani bod.

Prvý zápas 5. kola AHL BB zaobstarali Animals  a Atlantis Zvolen. Hráči Animals na zápas prišli v nižšom počte, ale aj napriek tomu hneď na začiatku 2. minúty otváral skóre Brašeň a Animals viedli 1:0. V 5. minúte vyrovnal Konigsmark a začínalo sa odznova za stavu 1:1. V 7. minúte poslal do vedenia Zvolenčanov Lunter. Na tento gól odpovedal v 12. minúte Kavčák. Za stavu 2:2 hrali Zvolenčania presilovku, ktorú dokázali využiť zásluhou Fuseka. V 16. minúte zvyšoval Figa a v 18. minúte ešte navýšil skóre v prospech Atlantis Zvolen Konigsmark. Atlantis po prvej časti vyhrávali 5:2.

V druhej časti Zvolenčania nechceli prísť o vedenia a do súpera sa zahrali hneď od začiatku. V 3. a 5. minúte skóroval dvakrát Fusek R. a Atlantis viedli už 7:2. V 8. minúte pridal gól Pospíšil a v 9. minúte Sirota. V 10. minúte sa ešte snažil o zvrat v zápase Nacin a korigoval na priebežných 3:9 z pohľadu Animals, ale nakoniec to nestačilo. V 16. minúte skóroval v presilovke Dančo a trápenie Animals dokonal Hanzlík. Zápas mal dobrý náboj ale góly strieľali hlavne Zvolenčania, preto Animals podľahli Atlantis Zvolen 3:11. Pomer striel bol 11:31 z pohľadu Animals.

Animals vs. Atlantis Zvolen 3:11 (2:5, 1:6)

Góly: Brašeň, Kavčák, Náčin – Fusek 3, Konigsmark 2, Sirota, Pospíšil, Lunter, Hanzlík, Dančo, Figa

V ďalšom zápase 5. kola si zmerali sily Mad Brainzz a Divoké Barance, ktoré boli stále bez prehry. Od začiatku bol duel dynamický a plný šancí na oboch stranách. V 3. minúte otvoril skóre Richard Gregor a Divoké Barance vyhrávali 1:0. V 10. minúte sa k nemu pridal Maslák a pre Mad Brainzz to vyzeralo zle. V 18. minúte v hre 4 na 4 zachytil v útočnom pásme puk Novysedlák a prvá časť tak skončila 1:2 z pohľadu Mad Brainzz.

Druhá časť bola vyrovnaná a hráči Mad Brainzz mali niekoľko zaujímavých šancí na vyrovnanie zápasu. V 8. minúte sa však presadil Štubniak a zvýšil vedenie Divokých Barancov na 3:1. V ďalšom priebehu mali hráči Mad Brainzz možnosť presilovej hry, ale platilo opäť pravidlo nedáš – dostaneš a v 11. minúte v oslabení skóroval Richard Gregor. Keď hráči Mad Brainzz nevyužili ani ďalšie príležitosti. V 20. minúte opäť v oslabení skóroval Moravčík a uzavrel na konečných 1:5 z pohľadu Mad Brainzz. Divoké Barance vyhrali aj na strely v pomere 22:17 a naďalej ostávajú neporazený na priebežnom prvom mieste s 15 bodmi.

Divoké Barance vs. Mad Brainzz 5:1 (2:1, 3:0)

Góly: Ri. Gregor 2, Maslák, Moravčík, Štubniak – Novysedlák

Zápasy 6. kola sa odohrajú v pondelok 19. novembra o  19.45 (Divoké Barance vs. Animals) a v stredu 21. novembra o 20.45 (Atlantis Zvolen vs. Mad Brainzz). Obe stretnutia môžete prísť podporiť priamo na zimný štadión hala B v Banskej Bystrici alebo cez online štatistiky, ktoré nájdete cez na webovej stránke súťaže.