Rocková legenda Alice Cooper, ktorý vo februári oslávil už 76 rokov, nezavíta do Banskej Bystrice ani tento rok. Mal tu pritom vystúpiť v rámci koncertu Rocková noc, podujatie plánované na jún tohto roka však organizátori presunuli do Bratislavy.

„Alice Cooper chce pre svojich fanúšikov vytvoriť čo najlepšiu show a kvôli technickým potrebám a logistike presúvame koncert z Banskej Bystrice do PEUGEOT Arény v Bratislave.
Koncert sa uskutoční v pôvodnom termíne 14. 6. 2024 v novom mieste konania. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti,“ informovala agentúra Amadeus, ktorá podujatie organizuje. Okrem Alica Coopera mali v Banskej Bystrici vystúpiť aj kapely Tublatanka či Heľenine oči.

Dôležitá je informácia pre majiteľov lístkov na podujatie. Ak sa ho nechcú zúčastniť v Bratislave, možnosť vrátiť ich majú len do 17. mája na mieste, kde ich zakúpili.

Alice Cooper mal v Banskej Bystrici vystúpiť už vlani

Na Alica Coopera sa pritom rockoví fanúšikovia tešili už minulý rok. Hudobná legenda mala do Banskej Bystrice zavítať v rámci koncertu jeho spoločného projektu s Johnnym Deppom Hollywood Vampires.

Koncert skupiny Hollywood Vampires, ktorý sa mal v júli konať na banskobystrickom amfiteátri, bol zrušený v deň podujatia za dosiaľ nevyjasnených okolností. Kapela, organizátori, ale aj známi hudobníci a ľudia z brandže prinášali viacero vyjadrení a pohľadov na situáciu, ktoré na jednej strane ukazovali na údajné pochybenia tunajšieho promotéra a organizátora, na strane druhej na možné zdravotné indispozície členov kapely.

Koncert sa neuskutočnil a keďže kapela ukázala na pochybenia organizátorov, promotér zostal bez prostriedkov, ktoré by mohol vrátiť za zakúpené vstupenky.

Ako vyplynulo z posledného stanoviska organizátora Profi event, respektíve spoločností Sten Hard a. s. a Expres food, spol. s r. o., ktoré publikovali vlani v októbri, celý spor mal smerovať až k podaniu žaloby v USA voči manažmentu skupiny. Hudobní priaznivci na Slovensku sa však podľa dostupných informácií svojich peňazí za zrušený koncert nedočkali dodnes.