Aj keď veľa ľudí potrebu dobrého spánku zanedbáva, nie je to správny prístup. Kvalita spánku má veľký vplyv na náš zdravotný stav a preto je pre naozaj dobrý spánok dôležité urobiť všetko. A nielen chodiť skoro spať.

Najväčší vplyv na spánok má matrac

Na kvalitu spánku má najväčší vplyv matrac. Aby ste našli ten ideálny, je potrebné vyberať na základe viacerých parametrov, ktoré sa týkajú vašich potrieb a preferencií. Preto je výber ideálneho matraca striktne individuálnou záležitosťou. Čo vyhovuje jednému, nemusí vyhovovať druhému.

Na to je potrebné myslieť obzvlášť pri manželských posteliach. Vtedy totižto spočíva základná voľba v tom, či zvoliť jeden veľký matrac 180×200, alebo dva samostatné matrace 90×200 (rozmery sa týkajú manželskej postele 180×200, ale pointa je rovnaká pri manželskej posteli akýchkoľvek rozmerov).

Práve kvôli tomu, čo bolo spomenuté, že preferencie pri výbere matraca sú veľmi subjektívne, je v drvivej väčšine prípadov tým lepším riešením voľba dvoch samostatných matracov. Vy aj vaša polovička si tak užijete spánok na matraci presne podľa vašich predstáv.

Koľko záporných iónov máte v ovzduší?

Na kvalitu spánku (a v tomto prípade aj celkového bývania) však nevplýva len matrac, ale aj ovzdušie v domácnosti. Konkrétne počet záporných iónov. Nedajte sa zmiasť tým, že budeme hovoriť o záporných (v zmysle záporne nabitých) iónoch, sú to práve tieto ióny, ktoré sú tým prospešnejšie pre ľudský organizmus, čím je ich v ovzduší viac.

Ako však docieliť, aby bola koncentrácia záporných iónov u vás doma čo najvyššia? Ak sa v blízkej budúcnosti chystáte stavať rodinný dom, výrazne môžete k vyššej koncentrácii záporných iónov prispieť výberom vhodného materiálu pre stavbu domu.

Výhodu v tomto smere poskytujú moderné drevostavby. Drevo ako stavebný materiál podporuje koncentráciu záporných iónov a zároveň eliminuje vplyv tých kladných, ktoré sú pre ľudský organizmus škodlivé.