Vianoce sú za rohom. Vianočné sviatky sú síce obdobím pohody, ale pre väčšinu žien vedia byť aj pekne stresujúce. Jedna miestnosť nie je uprataná, stromček nie je ozdobený, ešte nie sú upečené všetky koláče. Môže byť toho na nás veľa. Avšak, Vianoce majú byť skutočne časom pokoja a radosti z blízkosti druhých, preto sa nenechajme odradiť množstvom domácich prác. 

Kuchyňa je kráľovstvom každej ženy a matky. Vôňa vianočných koláčov v nás vie prebudiť spomienky na detstvo. Ako si na Vianoce pomôcť? Ako si „uľahčiť“ život. Dnes vám predstavíme niekoľko tipov ako na to.

  • Zapojte ostatných

Zapojte do pečenia celú rodinu. Pustite si k tomu vianočné pesničky a o zábavu máte postarané. Nielen, že budete mať prácu rýchlejšie hotovú, ale zároveň budete tráviť čas spolu ako rodina. O to predsa na Vianoce ide, nie? Nebojte sa ich spýtať.

  • Skontrolujte vopred, či máte všetko

Aby ste sa vyhli zbytočnému stresu z toho, že zrazu zistíte, že nemáte doma škoricu, skúste si vopred skontrolovať zásoby a uistiť sa, že máte všetko potrebné. Neplatí to len o potravinách, ale aj o pomôckach na pečenie. Kvalitné formy a plechy na pečenie sú základom každého pečenia. Skontrolujte či sú tie vaše v dobrom stave a ak nie, určite si kúpte nové.

  • Rozložte si čas

Nenechávajte všetky vianočné „povinnosti“ na deň pred Štedrým dňom. Budete nervózna z toho, že nič nestíhate. Radšej si rozplánujte vaše činnosti na viacero dní a uvidíte, že sa vám bude ľahšie dýchať a vy sa budete skutočne tešiť na Vianoce.

  • Čistota pol života

Každému z nás sa stane, že pri pečení vysype múku, spadne mu škrupinka z vajíčka alebo zamaže chladničku špinavými prstami. Je dobré mať pripravené rôzne čistiace prostriedky, s ktorými kuchyňu rýchlo upracete a nebudete mať starosti navyše.

Spravte si Vianoce pokojné, radostné a bez zbytočných stresov.