Tak ako niektorí podnikatelia optimalizujú svoje dane prostredníctvom offshore firiem, tak je dôležité optimalizovať aj svoju webovú stránku. Nie však preto, aby ste za ňu neodvádzali vysoké dane, ale preto aby zvýšili jeho návštevnosť. O to sa postará SEO optimalizácia. Čo to je a ako funguje? To vám prezradia tieto riadky.

webstránka, internet ccČo je SEO optimalizácia

SEO je skratka, ktorá znamená Serch Engine Optimalization, čo znamená optimalizáciu vašej webovej stránky pre vyhľadávanie v internetových vyhľadávačoch. SEO optimalizácia zariadi to, aby sa vaša internetová stránka čo najviac kamarátila s internetovými vyhľadávačmi ako Google, Zoznam, Yahoo či Bing. Na čo je to dobré? Čím viac sa vaša stránka kamaráti s vyhľadávačmi, tým je vo výsledkoch vyhľadávania vyššie. Načo je to dobré? Spýtajte sa sami seba, kedy ste sa naposledy preklikali k 5. stránke výsledkov vyhľadávania v Google? Asi tak raz za rok. Čo z toho vyplýva? Čím sa web nachádza vyššie, tým má aj vyššiu návštevnosť.

Najprv SEO analýza

V prvom rade musíte urobiť SEO analýzu, aby ste vôbec vedeli, kde sú chyby, ktoré musíte odstrániť. SEO analýza tieto chyby odhalí, na základe toho sa navrhnú konkrétne riešenia a opatrenia. Najčastejšími chybami na stránke sú zlé nadpisy, popisy, rôzny spam, ktorý má za následok prepad pozícií v Google či nedostatok obsahu. Jedným z najdôležitejších nástrojov SEO optimalizácie je linkbuilding. Čo to je a ako funguje?

Čo je linkbuilding

Linkbuilding je tvorba spätných odkazov, to znamená na rôznych stránkach sú umiestnené odkazy na váš web. Na čo je to dobré? Čím viac rôznych, cudzích, internetových stránok odkazuje na tú vašu, tým je v očiach internetových vyhľadávačoch relevantnejšia. A čím viac je relevantnejšia, tým je vyššie aj vo výsledkoch vyhľadávania. Pri linkbuildingu je dôležité vydržať a mať dostatok trpezlivosti, pretože výsledky sa neprejavia okamžite, trvá to niekoľko týždňov, kým prídu pokroky. Na prvú stranu výsledkov vyhľadávania sa môžete dostať aj vďaka PPC reklame, keď ju však prestanete platiť, zmiznete. Linkbuilding však funguje dlhodobo a to je jeho hlavná výhoda oproti PPC reklame. Chcete byť na prvej strane výsledkov v Google? Začnite linkbuildovať, alebo ešte lepšie – nájdite si SEO agentúru, ktorá to urobí za vás.